Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Nowa praca w okresie wypowiedzenia !!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
max00

PostWysłany: Sro, 23 Paź 2019, 13:11    Temat postu: Nowa praca w okresie wypowiedzenia !! Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc
30 września dostałem wypowiedzenie o pracę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia które upływa 31.12.2019 r. Jednocześnie z wypowiedzeniem dostałem pismo o zwolnieniu z obowiązku świadczenia pracy po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego czyli od 22.10.2019-31.12.2019.
Przyczyną wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska z przyczyn organizacyjnych.
Firma zatrudnia powyżej 20 osób. Więc przysługuje mi 3 miesięczna odprawa bo pracowałem tam prawie 15 lat, oraz wynagrodzenie za 3 miesiące wypowiedzenia.
Czy w czasie trwania wypowiedzenia mogę podjąć inną pracę na podstawie umowy o pracy na pełen etat? Czy muszę z tym czekać do końca wypowiedzenia czyli do 31 grudnia?
Czy jeżeli zatrudniłbym się w innej firmie to stracę wynagrodzenie przysługujące z wypowiedzenia? Czy utracę też 3 miesięczną odprawę?
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 23 Paź 2019, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma przeciwwskazań co do podjęcia nowego zatrudnienia (o ile nie ma Pan umowy o zakazie konkurencji) i w takim przypadku podejmując nową pracę nie straci Pan ani wynagrodzenia ani odprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: