Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Czy to wynagrodzenie jest zgodne z prawem?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heartdraconiss

PostWysłany: Pią, 08 Wrz 2017, 09:14    Temat postu: Czy to wynagrodzenie jest zgodne z prawem? Odpowiedz z cytatem

Witam,
od 2 sierpnia pracuję na umowie zlecenie. Wyszło mi, że w tym miesiącu przepracowałam 227 godzin - po 9 od poniedziałku do piątku i 5 w soboty. Moje wynagrodzenie wyniosło 1500 zł. Wiedziałam o tym od momentu podpisania umowy, ale teraz coś mnie tknęło i sprawdziłam, ile wynosi minimalna stawka za godzinę przy tego typu umowy. Wyszło na to, że powinnam dostawać 11 zł netto, czyli moje wynagrodzenie powinno wynosić 2497. Czy dobrze to wyliczyłam? Czy może jednak się pomyliłam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią, 08 Wrz 2017, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawka minimalna na zleceniu wynosi 13 zł brutto, istotne dla kwoty netto jest to czy Pani umowa jest ozusowana i jakie koszty uzyskania przychodu mają zastosowanie.
Istotne jest też czy to umowa z firmą czy z osobą fizyczną oraz treść umowy i rodzaj wynagrodzenia - czy jest godzinowe czy np. prowizyjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: