Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Niewykonana umowa zlecenie, brak wypłaty, a podatek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alekow

PostWysłany: Wto, 15 Lis 2016, 19:50    Temat postu: Niewykonana umowa zlecenie, brak wypłaty, a podatek Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Zostałem zatrudniony w firmie, z której zwolniłem się po tygodniu pracy, ponieważ okazało się, że moje zadania były kompletnie sprzeczne z oczekiwaniami. W międzyczasie zarobiłem w tej firmie równowartość ok. 400 zł. Z dnia na dzień odszedłem i nawet nie ubiegałem się o ewentualne wynagrodzenie. Zbliża się koniec roku, wypłaty nie otrzymałem i teoretycznie niekoniecznie powinienem ją dostać. Ale co ważniejsze... Rozliczenie podatkowe. Nie wiem czy spodziewać się PITu od tej firmy. Co jeżeli go nie dostanę? Nie uzyskałem przychodu. Czy powinienem poinformować o niewykonanym zleceniu Urząd Skarbowy? Albo ujmować coś wypełniając pit online?
Podejrzewam, że powinienem po prostu sprawę zostawić w spokoju, a w przypadku otrzymania PITu ubiegac się o zaległe wynagrodzenie i spokojnie go rozliczyć. Czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 15 Lis 2016, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro nie otrzymał Pan środków pieniężnych to w zasadzie nie ma czego rozliczać.
To była umowa zlecenie czy umowa o pracę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: