Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Praca kierowcy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wynagrodzenie podczas podróży służbowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eljurek

PostWysłany: Pon, 22 Gru 2008, 14:00    Temat postu: Praca kierowcy Odpowiedz z cytatem

Ewidencja czasu pracy w mojej firmie, to z czytywanie przez pracodawce tylko zapisów z tarczki tachografu -w szczególności ,czas jazdy(Tachograf zapisuje tę czynność automatycznie) i jednocześnie-szef- zabrania zaznaczania innych prac takich jak ,załadunek, rozładunek, oczekiwanie na prom (dyżur),prace administracyjno-biurowe, sprzątanie auta, czy też pozostawanie w dyspozycji. Nie zaznaczane są 15-to,czy 30-to minutowe płatne przerwy oraz 45 min.po 4.godz 30 min. jazdy ,wynikające z przepisów Kodeksu pracy i Rozporządzenia o czasie pracy kierowców.?. Czy zapisy z tarczki są pełną ewidencją czasu pracy ,czy nie !???
Moja praca polega na kilku tygodniowych wyjazdach w delegacje. Przemieszczam się przez 4-5 tygodni po krajach Unni Europejskiej. Przez ten okres czasu praktycznie mieszkam w kabinie pojazdu ciężarowego.( pracuje ,jem ,odpoczywam, śpię) Wg książki pojazdu ,kabina wyposażona jest w leżankę do odpoczynku. Przez ten okres czasu pozostaje pod ciągłą kontrola pracodawcy (telefon) ,a także uważam, że jest to pozostawanie w dyspozycji .Czy mam racje ,czy nie ???.Zawsze muszę być na czas ,więc szef pogania . Nie wolno mi pozostawić auta bez opieki (nawet na przerwę 24-ro ,czy 45-cio godzinna .Czy należy mi się ryczałt za nocleg???
Prosze o odpowiedz za któraz góry dziękuje !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
SztyFciK

PostWysłany: Pią, 30 Sty 2009, 15:38    Temat postu: Ryczalty za nocleg kierowcow zawodowych Odpowiedz z cytatem

Zapewnienie przez pracodawcę bezpłatnego noclegu, które zwalnia go z konieczności wypłaty pracownikowi ryczałtu za noclegi w trakcie delegacji nie może oznaczać zapewnienia jedynie miejsca do spania, lecz możliwość noclegu w miejscu, w którym jest dostępna chociażby podstawowa infrastruktura sanitarna. W mysl tego okreslenia uwazam ze ryczalt sie nalezy .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wynagrodzenie podczas podróży służbowej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: