• Autor: Artykuł Partnera
Poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia często wiąże się ze sporym stresem oraz ryzykiem, że pomimo wielu wysłanych aplikacji rekruterzy nie odezwą się z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Problemy ze znalezieniem nowego miejsca zatrudnienia często wynikają z niewiedzy kandydata. A zatem jak przygotować się i skutecznie szukać pracy? Zobacz kilka sprawdzonych porad i zacznij działać!
Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania związane z poszukiwaniem nowego miejsca zatrudnienia, upewnij się, że poradzisz sobie samodzielnie z tym wyzwaniem.
Sama myśl o poszukiwaniu nowego miejsca pracy wywołuje u Ciebie odruchy stresowe? Możesz sprawdzić zweryfikowane oferty od pracodawców dostępne w agencji Gi Group. Dodatkowo zatrudnienie przez agencję to gwarancja bezpieczeństwa, gdyż odpowiedzialność za pracownika obejmuje nie tylko pracodawcę, ale też pośredniczącą agencję.
To dobry sposób, aby znaleźć atrakcyjne oferty zatrudnienia i bezproblemowo aplikować na wybrane stanowiska.
Rozpoczynając poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia na własną rękę, skorzystaj z trzech wskazówek, które pomogą Ci szybciej podpisać umowę i z sukcesem zakończyć poszukiwania.
Stosując się do tych wskazówek, uskutecznisz swoje poszukiwania i prawdopodobnie szybciej znajdziesz nową pracę. Jeśli działasz na własną rękę, zawsze możesz skorzystać z dostępnych ofert zatrudnienia przedstawionych przez agencję pracy. W ten sposób łatwiej znajdziesz pracę dopasowaną do Twoich kwalifikacji, umiejętności i oczekiwań finansowych.
Cały proces poszukiwania nowej pracy począwszy od przygotowania dokumentów aplikacyjnych, a kończąc na odbyciu rozmów kwalifikacyjnych i podpisaniu umowy może potrwać od kilku dni do nawet kilkunastu tygodni. Wiele zależy od tego, jak bardzo skomplikowane procedury rekrutacyjne są stosowane przez pracodawcę.
Sam przebieg poszukiwania nowej pracy zaczniesz oczywiście od skompletowania dokumentów, a następnie: przejrzysz dostępne oferty zatrudnienia, wyślesz aplikację na wybrane oferty, przejdziesz rozmowy kwalifikacyjne, podpiszesz umowę z pracodawcą.
Zapytaj prawnika
Kodeks pracy