Udzielamy indywidualnych Porad Prawnych

Masz podobny problem prawny?
Kliknij tutaj, opisz nam swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Blokowanie awansu i rozwoju zawodowego

Adam Dąbrowski • Opublikowane: 2006-04-04

Jestem w bardzo niemiłej sytuacji, od ponad roku staram się o zmianę działu(głównie ze względu na brak motywacji do pracy i odpowiedniego jej wynagrodzenia). Byłem już na paru rozmowach. Nowe działy są zainteresowane moją osobą, natomiast mój obecny dyrektor, nie umożliwia mi zmiany stanowiska. Według niego jestem bardzo potrzebny na obecnym stanowisku, przy czym nie mogę liczyć na awans (prosiłem o sprecyzowanie warunków jakie musze spełnić by awansować na starszego inspektora - przez ponad 3 miesiące i nie uzyskałem informacji) . Co mogę zrobić? Czy mogę jakoś wpłynąć na swojego przełożonego aby wyraził zgodę na moje odejście do innego działu? Jak ewentualnie wymusić na nim podwyżkę i awans. Jeżeli jestem niezastąpiony to dlaczego nie dają mi tego odczuć. Straciłem już ochotę i chęć do pracy.

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Rozumiem, że mamy do czynienia ze strukturą organizacyjną, w której dyrektor wydział nie jest pracodawcą.

W tych warunkach należałoby się umówić na rozmowę z pracodawcą.

Jeśli mamy do czynienia ze strukturą urzędu państwowego, to pracownicy podlegają okresowym ocenom kwalifikacyjnym, stąd rozmowa na temat możliwości awansowych może być poparta dotychczasowymi ocenami, w których powinny być sprecyzowane ustalenia dotyczące rokowań awansowych.

Pracodawca, zgodnie z art. 94 pkt 9 K.p. obowiązany jest stosować obiektywne i sprawiedliwe kryteria oceny pracowników oraz wyników ich pracy.

W konsekwencji, jeśli oceny pracy przewidywały awansowanie na wyższe stanowisko a pracownik jest z niewiadomych powodów pomijany przy awansie, to pracodawca powinien poważnie zająć się tą sprawą, bo może być postawiony zarzut nierównego traktowania w zatrudnieniu (art. 18/3a/ i nast. K.p.).

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) – link do formularza z indywidualną pomocą prawną »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Zadaj pytanie » Szukamy prawnika »