Blokowanie awansu i rozwoju zawodowego

• Autor: Adam Dąbrowski

Jestem w bardzo niemiłej sytuacji, od ponad roku staram się o zmianę działu(głównie ze względu na brak motywacji do pracy i odpowiedniego jej wynagrodzenia). Byłem już na paru rozmowach. Nowe działy są zainteresowane moją osobą, natomiast mój obecny dyrektor, nie umożliwia mi zmiany stanowiska. Według niego jestem bardzo potrzebny na obecnym stanowisku, przy czym nie mogę liczyć na awans (prosiłem o sprecyzowanie warunków jakie musze spełnić by awansować na starszego inspektora - przez ponad 3 miesiące i nie uzyskałem informacji) . Co mogę zrobić? Czy mogę jakoś wpłynąć na swojego przełożonego aby wyraził zgodę na moje odejście do innego działu? Jak ewentualnie wymusić na nim podwyżkę i awans. Jeżeli jestem niezastąpiony to dlaczego nie dają mi tego odczuć. Straciłem już ochotę i chęć do pracy.

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie. Pomagamy w podobnych sprawach.


Blokowanie awansu i rozwoju zawodowego

Pomijanie pracownika przy awansie

Rozumiem, że mamy do czynienia ze strukturą organizacyjną, w której dyrektor wydział nie jest pracodawcą.

W tych warunkach należałoby się umówić na rozmowę z pracodawcą.

Jeśli mamy do czynienia ze strukturą urzędu państwowego, to pracownicy podlegają okresowym ocenom kwalifikacyjnym, stąd rozmowa na temat możliwości awansowych może być poparta dotychczasowymi ocenami, w których powinny być sprecyzowane ustalenia dotyczące rokowań awansowych.

Pracodawca, zgodnie z art. 94 pkt 9 K.p. obowiązany jest stosować obiektywne i sprawiedliwe kryteria oceny pracowników oraz wyników ich pracy.

W konsekwencji, jeśli oceny pracy przewidywały awansowanie na wyższe stanowisko a pracownik jest z niewiadomych powodów pomijany przy awansie, to pracodawca powinien poważnie zająć się tą sprawą, bo może być postawiony zarzut nierównego traktowania w zatrudnieniu (art. 18/3a/ i nast. K.p.).

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Opisz nam swoją sprawę wypełniając formularz poniżej  ▼▼▼ Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje.

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Adam Dąbrowski

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Z zaznaczonymi zmianami.

Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

rozwodowy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

prawo-karne.info

Szukamy prawnika »