Udzielamy indywidualnych Porad Prawnych

Masz podobny problem prawny?
Kliknij tutaj, opisz nam swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Likwidacja nagrody jubileuszowej

Marta Handzlik • Opublikowane: 2019-07-22

Z dniem 1.01. nagroda jubileuszowa ulega likwidacji, a pracownicy nie uzyskają do niej uprawnię po tej dacie. Zatrudniłem się 02.01. Czy nabyłem prawo do nagrody jubileuszowej?

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Odpowiadając na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że nie, nie ma Pan prawa do nagrody jubileuszowej, bowiem zatrudnił się Pan po tym, jak nagroda jubileuszowa została zlikwidowana.

Nagroda jubileuszowa nie jest świadczeniem przewidzianym przez ogólne prawo pracy. Oznacza to, że pracodawca (poza nielicznymi wyjątkami) może, ale nie musi jej przyznawać.

Jeśli wcześniej nagroda taka była przyznawana, ale potem zgodnie z przepisami (czyli w odpowiednich terminach) nagroda taka została zlikwidowana, to pracownik, który zatrudnił się po dacie jej likwidacji, nie ma już do niej prawa.

Inaczej wygadała by kwestia, gdyby Pan zatrudnił się 1 stycznia, wówczas mimo likwidacji właśnie w tym dniu uzyskałby Pan prawo do nagrody.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) – link do formularza z indywidualną pomocą prawną »

Podobne materiały

Obniżenie wynagrodzenia pracownika w wieku przedemerytalnym

Czy na osiem miesięcy przed przejściem na emeryturę zakład pracy ma prawo zmniejszyć mi wynagrodzenie? Od 3 miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim...

 

Wynagrodzenie dla nauczyciela przebywającego na urlopie zdrowotnym

Wynagrodzenie dla nauczyciela przebywającego na urlopie zdrowotnym

Jakie wynagrodzenie przysługuje nauczycielowi przebywającemu na urlopie zdrowotnym (dla poratowania zdrowia) – czy ostatnio otrzymywane, czy też tylko...

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

wizytówka Zadaj pytanie »