Zasiłek macierzyński dla bezrobotnej ciężarnej zarejestrowanej w urzędzie pracy

• Autor: Dorota Kriger

Znajoma jest zarejestrowana jako bezrobotna z prawem do zasiłku dla bezrobotnych i jest w ciąży. Czy należy jej się zasiłek macierzyński wypłacany z urzędu pracy? Jeżeli tak, to jakie warunki muszą być spełnione?

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie. Pomagamy w podobnych sprawach.


Zasiłek macierzyński dla bezrobotnej ciężarnej zarejestrowanej w urzędzie pracy

Czy ciężarna zarejestrowana w urzędzie pracy i z prawem do zasiłku dla bezrobotnych będzie miała prawo do zasiłku macierzyńskiego?

Ciężarna zarejestrowana w urzędzie pracy i z prawem do zasiłku dla bezrobotnych będzie miała prawo do zasiłku macierzyńskiego, jeśli urodzi dziecko w okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Zasiłek macierzyński otrzyma także wtedy, gdy urodzi dziecko w ciągu miesiąca od zakończenia okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

W obu tych przypadkach okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych ulega przedłużeniu o czas, przez który przysługiwałby jej, zgodnie z odrębnymi przepisami, zasiłek macierzyński (art. 73 ust. 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Warunkiem koniecznym jest więc prawo do zasiłku dla bezrobotnych oraz to, że dziecko powinno urodzić się w okresie pobierania zasiłku lub w ciągu miesiąca po jego zakończeniu. Jeżeli ciężarna urodzi już po tym okresie – nie będzie miała prawa do zasiłku macierzyńskiego.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Opisz nam swoją sprawę wypełniając formularz poniżej  ▼▼▼ Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje.

Zapytaj prawnika - porady prawne online

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Dorota Kriger

Absolwentka kierunku bankowość w Studium Finansów pod patronatem WSB w Poznaniu, licencjat Wydziału Ekonomicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w specjalności ekonomika pracy i zarządzanie kadrami. Od 1999 r. zatrudniona na stanowisku specjalisty do spraw administracji i zamówień publicznych, zajmuje się m.in. sprawami pracowniczymi.

 

Współpracuje przy pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację inwestycji i rozwój przedsiębiorczości (ukończone studia podyplomowe na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie „Rozwój regionalny i fundusze strukturalne Unii Europejskiej. Kierowanie projektami”).Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Z zaznaczonymi zmianami.

Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

rozwodowy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

prawo-karne.info

Szukamy prawnika »