Udzielamy indywidualnych Porad Prawnych

Masz podobny problem prawny?
Kliknij tutaj, opisz nam swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Komu przysługuje nagroda jubileuszowa?

Adam Dąbrowski • Opublikowane: 2007-11-13

Przez kilka lat pracowałem na pełnym etacie i 1/2 etatu w innym zakładzie pracy. W związku z tym mam pytanie czy do nagrody jubileuszowej można zsumować lata pracy na pełnym etacie i 1/2 etatu?

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.

Nagroda jubileuszowa nie jest świadczeniem powszechnym. Pracownik ma prawo do tej nagrody tylko wówczas gdy przepisy płacowe obowiązujące u pracodawcy, który go zatrudnia, przewidują taką możliwość.

Do stażu pracy wlicza się okres przepracowany i niema tutaj znaczenie czy pracownik pracowała na cały etat, czy też na 1/2 etatu lub na więcej niż jeden etat.

Pewnym wyjątkiem jest jedynie sytuacja gdy pracownik jest zatrudniony jednocześnie u dwóch lub więcej pracodawców, do okresu zatrudnienia wlicza się okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy (art. 1541 § 2 Kodeksu pracy). 

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) – link do formularza z indywidualną pomocą prawną »

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z wynagrodzeniem?
Opisz swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

rozwodowy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

Szukamy prawnika »