Kategoria: Zwolnienia grupowe

Udzielamy indywidualnych Porad Prawnych

Masz podobny problem prawny?
Kliknij tutaj, opisz nam swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Konieczność badania przesłanek do odprawy

• Opublikowane: 2004-10-06

Od 1994 r. byłem zatrudniony na czas nie określony w Spółce z o.o. w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku kierownika działu sprzedaży. W lutym 2003 roku uchwałą zgromadzenia wspólników powołany zostałem do zarządu spółki już jako dyrektor handlowy. W dniu 3 marca 2004 r. otrzymałem wypowiedzenie pracy ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2004 r. Powód wypowiedzenia pracy został określony jako „odwołanie Pana z członka zarządu”. Czy należy mi się odprawa?

»Wybrane opinie klientów

Fakt,że aby uzyskać poradę,nie muszę szukać żadnej kancelarii,umawiać terminów i jechać na spotkanie. Pani Mecenas Marta Handzlik - Rosuł odpowiedziała wyczerpująco na moje pytania ( w tym również na pytania dodatkowe), podając na poparcie swoich wypowiedzi odpowiednie przepisy z Karty Nauczyciela. Dowiedziałam się jak rozwiązać mój problem,jakie mam prawa i obowiązki,a wszystko za dosyć przystępną cenę. W dodatku czas oczekiwania na porady był bardzo krótki,a to ważne,bo zależało mi na czasie
Agnieszka, 47 lat, nauczyciel
Pani prawnik bardzo rzeczowo opisała mozliwości i zagrożenia. Podała na co będzie zwracał uwagę sąd.Odpowiadała na pytania dodatkowe, które zawsze powstaja w głowie laika w sprawach prawnych. Dzieki tej odpowiedzi uważam, że jeśli wspóllokatorka nie zechce się dalej porozumieć, to wystąpię na drogę sądową.
Krzysiek
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Łączę pozdrowienia dla całego zespołu.
Mirka
Szybka odpowiedź i przede wszystkim anonimowość i lepiej się pisze niż rozmawia bo można wszystko przemyśleć i człowiek nie wstydzi się wszystkiego przekazać bo co sobie prawnik pomyśli gdyby się siedziało face to face.
Krzysztof, 39 lat
Wygodny szybki dostęp do zagadnień prawa. Jasne i klarowne odpowiedzi .
Agnieszka

Nie jest jasna podstawa wykonywania pracy w charakterze dyrektora handlowego – umowa o pracę na czas nie określony, czy powołanie? W obu przypadkach zarówno wypowiedzenie umowy, jak i odwołanie muszą być uzasadnione merytorycznie.

Uzasadnienie w formie „odwołanie z funkcji członka zarządu” nie jest wystarczające. Odwołanie takie może nastąpić z przyczyn zawinionych przez pracownika albo nie. Te okoliczności mają istotne znaczenie dla prawa do odprawy, oczywiście zakładając, że spółka zatrudnia co najmniej 20 pracowników.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Stan prawny – 1.01.2017 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Stan prawny – 1.03.2017 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

wizytówka Zadaj pytanie »