Udzielamy indywidualnych Porad Prawnych

Masz podobny problem prawny?
Kliknij tutaj, opisz nam swój problem i zadaj pytania.

(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Katecheta zatrudniony na umowę o pracę i praca w innej szkole

Marta Handzlik • Opublikowane: 2018-10-31

Nauczyciel katecheta zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony (stopień awansu zawodowego – mianowany) poinformował pracodawcę, że będzie pracował w innej szkole, gdyż taka jest decyzja proboszcza. Jaka będzie podstawa prawna – z Kodeksu pracy, czy z Karty Nauczyciela?

»Wybrane opinie klientów

Szybka i profesjonalna usługa. Będziemy w przyszłości korzystać z Państwa pomocy.
Stowarzyszenie Wkra
Po raz kolejny profesjonalizm na najwyższym poziomie.
 
Jerzy
Odpowiedź bez wychodzenia z domu
Monika, 33 lata, pracownik biurowy
Moja opinia o poradach prawnych świadczonych przez w.w. usługodawcę jest pozytywna.
Bernadeta, nauczyciel akademicki emeryt, 76 lat
Bardzo obszerne wytłumaczenie i podkreślenie dla mnie kluczowych kwestii kilka razy. Język zrozumiały dla każdego.
Kinga, księgowa, 29 lat

Odpowiadając na Pani pytanie uprzejmie informuję, że do nauczyciela stosuje się przepisy Karty Nauczyciela. Zakładam – bo nie wynika to wprost z pytania – że nauczyciel ma po prostu cofniętą misję do nauczania w obecnej szkole (i otrzymał misję do nauczania w innej szkole).

Jeśli tak, to zgodnie z art. 27 ust. 3 w związku z art. 23 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2016 r., poz. 1379 z późn. zm.) stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę ulega rozwiązaniu w razie cofnięcia skierowania do nauczania religii w szkole.

W takim przypadku stosunek pracy rozwiązuje się z końcem tego miesiąca, w którym nastąpiło cofnięcie skierowania do nauczania religii.

Jak wynika z powyższego – do nauczyciela nie stosujemy przepisów Kodeksu pracy tylko przepisy Karty Nauczyciela.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – kliknij tutaj >>

Indywidualne Porady Prawne

Masz problem z prawem pracy? Opisz swój problem i zadaj pytania.
(zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje)

Podobne materiały

Badania lekarskie – zwrot kosztów

Robiłam badania lekarskie i powiedziano mi, że pracodawca nie zwróci mi pieniędzy, ponieważ są to moje pierwsze badania, a pracodawca zwraca koszt dopiero...

Czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych?

31 czerwca kończy mi się umowa o pracę (podpisana na dłuższy okres, pensja powyżej minimalnego wynagrodzenia). Dodatkowo do końca września mam zawartą...

Urlop zdrowotny po nabyciu praw emerytalnych

Jestem nauczycielem z 34-letnim stażem. Chcę w roku szkolnym 2016/17 wziąć urlop „zdrowotny”. Mój dyrektor twierdzi, że już nabyłam...

Umowa na rok a L4, urlop wychowawczy i zasiłek macierzyński

Aktualnie jestem zatrudniona na okres próbny. Za kilka dni mam otrzymać umowę na rok. Okazało się, że jestem w ciąży. Czy po otrzymaniu umowy na rok...

Urlop dla poratowania zdrowia a otworzenie firmy

Mam pytanie dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia w kontekście otworzenia firmy. W najbliższym czasie chciałabym skorzystać z urlopu dla...

Zaliczenie zwolnień na badania do jednostki chorobowej

Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym ze względu na raka piersi, obecnie przyjmuję lek, który ma zły wpływ na pracę...

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Stan prawny – 1.01.2019 r. j.t. z zaznaczonymi zmianami.

wizytówka Zadaj pytanie »