Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Obmawianie przez przełożonego przed współpracownikami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wykroczenia przeciwko prawom pracownika i roszczenia ze stosunku pracy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Medyczka8909

PostWysłany: Nie, 20 Paź 2019, 10:03    Temat postu: Obmawianie przez przełożonego przed współpracownikami Odpowiedz z cytatem

Witam, nie wiem czy jestem w dobrym miejscu, ale spróbuję Smile sytuacja jest nastepujaca: podczas mojej nieobecności na l4 ktoś (wiem kto) doniósł przełożonemu nieprawdziwe, tudzież bardzo mocno przekręcone informacje na mój temat, a w zasadzie na temat mojej pracy. Oczywiście informacje te nie mają praktycznie nic wspólnego z prawdą. Jednakże w chwili obecnej podlega w pracy tej osobie która doniosła faktycznemu przełożonemu nieprawdziwe informacje. Jednak jest druga rzecz co do której mam wątpliwości to fakt co przełożona zrobiła z tymi informacjami. Mianowicie nie wezwała mnie na "dywanik" żeby wyjaśnić sytuację, a przed wszystkimi moimi współpracownikami wywlekła te nieprawdziwe informacje zrzucajac na nich "zróbcie coś nią". Nie muszę dodawać, że jestem teraz na językach wszystkich totalnie zdyskredytowana w ich oczach, choć przez lata pracowałam na dobrą opinię. Ale wiadomo, co powie przełożony jest święte. Nie zostawię tej sprawy, jutro muszę iść do pracy, kosztuje mnie to bardzo dużo nerwów i chciałabym wiedzieć jakie mam możliwości obrony choćby z samego faktu jak postąpiła przełożona. Z góry dziękuję za każdą informację
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 20 Paź 2019, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o samo zdyskredytowanie, o plotki? Czy raczej są jeszcze inne skutki takich działań pracodawcy? Niższe wynagrodzenie, więcej obowiązków służbowych bądź redukcja stanowiska lub cokolwiek innego pogarszającego Pani sytuację zawodową? Bo jeśli tylko o opinię idzie to, jeśli nie ma przejawów mobbingu, raczej niewiele da się zrobić w kontekście prawa pracy.
Powrót do góry
Medyczka8909

PostWysłany: Nie, 20 Paź 2019, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym momencie o szerzenie nieprawdziwych plotek, bez porozmawiania wcześniejszego ze mną. Swoimi słowami wystawia mi negatywna opinie i dyskredytuje w oczach współpracowników. A co z paragrafem o poszanowaniu godności pracownika? Zastanawiam się czy tu można się odwołać?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 20 Paź 2019, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszej kolejności zalecana jest rozmowa z pracodawcą a następnie należy oszacować, jakie szkody wywołały pomówienia, i w razie ich wystąpienia wtedy domagać się odszkodowania. Z tego też względu pytałam o inne skutki - naruszenie godności może być powiązane z mobbingiem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wykroczenia przeciwko prawom pracownika i roszczenia ze stosunku pracy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: