Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa o prace i umowa zleceni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Isabela

PostWysłany: Czw, 03 Sty 2019, 20:36    Temat postu: Umowa o prace i umowa zleceni Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam do Państwa pytanie.
Moja firma nazywa sie powiedzmy Centro i mam tak umowę o pracę, wszystko było fajnie aż do momentu kiedy pracodawca zauważył że za dużo musi płacić za nagdodziny, tak więc wymyślił sobie ze nadgodziny będą wypłacane na umowie zlecenie tylko już nie przez Centro a Centro X.
I mam takie pytanie czy tak można w ogóle robić bo wiem że jeżeli chodzi o dokladnie wykonywaną ta sama prace u tego samego pracodawcy to jest to obejście prawa ale w tym przypadku właściciel jest taki sam ale jednak firmy są różne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 03 Sty 2019, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to obejście prawa, gdyż zadania nadal są wykonywane dla obecnego pracodawcy, zatem PIP może zakwestionować taki układ.
Weryfikując sytuację PIP może uznać, że pracodawca i zleceniodawca potwierdzają na dokumentach nieprawdę oraz, że pracodawca zaniża wynagrodzenie wypłacając je z tytułu tej samej pracy, ale przez inną firmę w ramach umowy, która powinna być umową o pracę.
Powrót do góry
Isabela

PostWysłany: Pią, 04 Sty 2019, 07:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pomoc😀
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: