Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Dieta zagraniczna - umowa z agencją pracy tymczasowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wynagrodzenie podczas podróży służbowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa1718

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2018, 21:33    Temat postu: Dieta zagraniczna - umowa z agencją pracy tymczasowej Odpowiedz z cytatem

Witam
Pracuje za granicą (w Niemczech) za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, która ma swoje siedziby w różnych państwach, w tym w Polsce i Niemczech (na umowie jest adres niemiecki). Umowę mam podpisaną z agencją a pracodawcą użytkownikiem jest firma niemiecka. Czy powinnam oprócz podstawowego wynagrodzenia otrzymywać także dietę? Jeśli tak, to ile mi jej przysługuje i od kogo powinnam ją wyegzekwować?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2018, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dokładnie jest określone miejsce świadczenia pracy na umowie? I czy praca wiąże się z podróżami służbowymi lub oddelegowaniem?
Powrót do góry
Ewa1718

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2018, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W umowie nie ma nic na temat delegacji czy podróży służbowej. Siedziba agencji podana w umowie to Monachium, a miejscem świadczenia pracy jest zakład pracodawcy-użytkownika, który znajduje się w innej miejscowości.
Powrót do góry
Ewa1718

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2018, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to istotne, ale mieszkam też w innej miejscowości i dojeżdżam do pracy 15km.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob, 02 Cze 2018, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie nie ma podstaw do wypłaty diet. nie ma tu służbowej podróży, która do takiego świadczenia by uprawniała.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wynagrodzenie podczas podróży służbowej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: