Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa zlecenie a delegacja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemsky

PostWysłany: Wto, 12 Gru 2017, 10:33    Temat postu: Umowa zlecenie a delegacja Odpowiedz z cytatem

Witam.

Obecnir zatrudniony jestem na umowie zlecenie okres 3 miesiecy
W tym czasie dwukrotnie odbyłem podroz sluzbowa. Oplacono mi hotel oraz koszty podrozy. Na moje pytanie o diete uslyszalem ze na umowie zlecenie taka mi sie nie nalezy i policzone zostana mi tylko przepracowane na wyjezdzie godziny (8h dziennie) oraz te godziny w ktorych mialem dotrzec do miejsca pracy. Dodam ze moja umowa nie zawiera punktu o wyjazdach. Stad moje pytanie, czy faktycznie spedzajac tydzien na wyjezdzie sluzbowym nalezy mi sie wyplata tylko za przepracowane godziny czy moze do tego powinna byc dieta( caly okres wyjazdu zywilem sie z wlasnej kieszeni)

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 12 Gru 2017, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, przepisy mówiące o należnościach przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, które odnoszą się do pracowników wykonujących pracę w czasie podróży służbowych, mówią o pracownikach czyli osobach zatrudnionych na umowę o pracę (taka też podstawa czyli kodeks pracy, art. 77[5] § 2, są wskazane jako przepisy, które wykonuje rozporządzenie MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 29 stycznia 2013 r.w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej.
Niestety, jeśli w umowie zlecenia nie było mowy o dietach to nie ma o takim świadczeniu co marzyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: