Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Nieuczciwy pracodawca proszę o pomoc.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alex120

PostWysłany: Sro, 23 Sie 2017, 13:04    Temat postu: Nieuczciwy pracodawca proszę o pomoc. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, pracowałam w pewnej firmie w której miałam umowę zlecenie na maj i czerwiec. Później, lipiec i sierpień przepracowałam już bez umowy, bo pracodawca ciągle miał jakieś wymówki "będzie umowa zlecenie jak księgowy wróci z urlopu itd.", do tej pory się nie doczekałam. Zapłatę za czerwiec otrzymałam w ratach, było to najpierw 1000 zł , które wypłacono długo po terminie a na resztę musiałam czekać aż do środka sierpnia.
pracuje na 3/4 etatu i za 130 h mam 1265 zł. W lipcu przepracowałam 170 h więc mam nadgodziny. Jest już końcówka sierpnia a ja nadal nie mam wypłaty za lipiec +nadgodziny.
Dzisiaj powiedziałam, że dosyć i odchodzę, pracodawca prawdopodobnie wypłaci mi za lipiec ale za nadgodziny nie chce a jest ich 40. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Pracodawca wykręca się tym że nie rozumie po co chodziłam tak dużo godzin skoro mam 3/4 etatu chociaż wcześniej sama ustalałam z nim od której godziny do której mam być w pracy, czasami miałam zostać dłużej. Codziennie widział mnie w pracy i nigdy nie powiedział że mam sobie pójść bo za dużo godzin jestem. Proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 23 Sie 2017, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo pracy nie reguluje większości kwestii związanych z umowami zlecenia. Zatem w przepisach nie ma odniesienia np. do nadgodzin, powstających w trakcie wykonywania zlecenia. Proszę na piśmie wezwać z;zleceniodawcę do zapłaty za wykonane zlecenie wyszczególniając liczbę godzin i czynności podczas nich wykonywanych. Proszę też wezwać do przedstawienia umowy w formie pisemnej.
Czy posiada Pani dowody na wykonywanie zlecenia? Dokumenty przez siebie wystawiane, sygnowane, świadków, którzy potwierdzą, że była Pani zatrudniona?
Powrót do góry
alex120

PostWysłany: Sro, 23 Sie 2017, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyny dowód to zdjęcie telefonem mojej listy obecności z lipca, ponieważ nic nie mogłam zabrać z gabinetu.... pracowała tam również moja siostra która również zrezygnowała z tych samych powodów. To był mały gabinet tylko 4 osoby tam pracowały, jedyny świadek to właśnie moja siostra która w ten sam sposób została potraktowana. Przed chwilą wróciłam z rozmowy z pracodawcą, który powiedział mi że nie wypłaci mi za nadgodziny, nie dostałam również umowy za przepracowany lipiec i połowę sierpnia która na dzisiaj miała być gotowa.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 23 Sie 2017, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę zrobić jak napisałam - nie rozmowy a pisma. Jak nie poskutkuje - pozew do sądu. Niestety, jeśli umowa nie nosiła cech stosunku pracy to tylko na drodze cywilnej a nie poprzez sąd pracy.
Powrót do góry
alex120

PostWysłany: Sro, 23 Sie 2017, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za radę i pomoc, postaram się zawalczyć. Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: