Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Praca przez agencje pracy a zwolnienie L4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sebolll

PostWysłany: Pon, 20 Mar 2017, 13:23    Temat postu: Praca przez agencje pracy a zwolnienie L4 Odpowiedz z cytatem

Witam,pracuję przez agencje pośrednictwa pracy.Byłem na zwolnieniu lekarskim przez okres dwóch miesięcy czekając na telefon ze szpitala w sprawie zabiegu,niestety nikt nie zadzwonił.Zwolnienie lekarskie dobiegało końca,więc postanowiłem wrócić do pracy.
Tu się zaczynają moje problemy z tą właśnie agencją pracy...
Po kilku dniach w pracy dostałem telefon ze szpitala ze będę miał zabieg i poszedłem znowu na zwolnienie lekarskie,jestem ponownie na L4 od 2 tygodni.Pani pracująca w tej agencji pracy poinformowała mnie przez telefon że nie wypłacą mi zasiłku chorobowego gdyż przez ten czas gdy byłem na zwolnieniu l4 pracodawca nie odprowadzał za mnie składek zdrowotnych,a ponadto niby znowu muszę przepracować 30 dni żeby znowu należały mi się dwa dni urlopu płatnego w miesiącu.Wydaje mi się to niezgodne z prawem pracy.co o tym sądzicie,mają do tego prawo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 20 Mar 2017, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To umowa o pracę czy cywilnoprawna - to pytanie odnośnie urlopu.
Co do zasiłku chorobowego - co wg Pani z agencji składki zdrowotne mają wspólnego z zasiłkiem chorobowym? Podstawą wypłaty zasiłku chorobowego jest opłacanie składek chorobowych a nie zdrowotnych. Zaś w czasie wypłaty zasiłku chorobowego zasadą jest, że składek na ubezpieczenie zdrowotne się nie nalicza i nie opłaca, jednak nie ma to wpływu na późniejsze prawo do zasiłku chorobowego.
Powrót do góry
Sebolll

PostWysłany: Pon, 20 Mar 2017, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli najprosciej mowiac nalezy mi zasilek chorobowy,tak?
Co należałoby zrobic zeby wyplacili mi ten zasilek?dzisiaj juz 21 marzec a ja nadal nie mam przelewu.Rozmowy z Pania ksiegowa raczej juz mi nic nie dadzą
Umowa jest cywilnoprawna podpusywana raz w miesiacu.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 20 Mar 2017, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy od wynagrodzenia ma Pan odprowadzane składki na ubezpieczenie chorobowe? Czy był spełniony okres wyczekiwania przed pójściem na poprzednie zwolnienie lekarskie?
Powrót do góry
Sebolll

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,mam odprowadzane skladki. na ubezpieczenie chorobowe.
I tak,okres wyczekiwania w moim przypadku trwal az 90 dni,chociaz zawsze myslalem ze powinien trwac 30 dni
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie powinno być problemu z zasiłkiem chorobowym. I 90 dniowy okres wyczekiwania jest jak najbardziej prawidłowy.
Powrót do góry
Sebolll

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak,według prawa pracy,ale co jesli ja slysze od agencji pracy ze mi się zasiłek. chorobowy nie nalezy bo mnie zbyt dlugo w pracy nie bylo?moze ta agencja ma swohe prawo.Czy jest prawda ze moze tej agencji zus wyslac jakies upomienie?
A moze zglosic moj problem do PIP?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa zlecenie nie podlega prawu pracy. Jeśli agencja twierdzi, że nie ma Pan prawa do zasiłku chorobowego to radzę kontakt z ZUS, np. po powrocie ze szpitala, przy czym proszę zabrać do nich dokumenty, które pozwolą ustalić stan faktyczny.
Powrót do góry
Sebolll

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale jak to jest mozliwe skoro mam ciaglosc umow ?i to naprawde jest naprawde zgodne z prawem pracy?niezbedne dokumenty czyli
umowa i ksero zwolnienia lekarskiego?
Jakie sa szanse na to ze ta cala sytuacja bedzie na moja korzyść ?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebolll napisał:
No ale jak to jest mozliwe skoro mam ciaglosc umow ?i to naprawde jest naprawde zgodne z prawem pracy?

Ale co? Pan ma umowę zlecenie, która jak już raz napisałam NIE podlega prawu pracy. O co chodzi z ciągłością umów?

Cytat:
niezbedne dokumenty czyli
umowa i ksero zwolnienia lekarskiego?
Jakie sa szanse na to ze ta cala sytuacja bedzie na moja korzyść ?

Umowa, zwolnienie lek., jakiekolwiek dokumenty typu rachunki za poprzednie miesiące z wynagrodzeniem

Napisałam, że jak dalej będzie Pan miał problem z tą agencją i zasiłkiem to do zusu proszę się zwrócić o pomoc.
Powrót do góry
Sebolll

PostWysłany: Wto, 21 Mar 2017, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odp i za podp.Zglosze ta sprawe do zusu.A co do tej agencji to poprostu daruje sobie z nia dalsza współpracę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: