Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa-zlecenie, zaświadczenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pyndzel

PostWysłany: Wto, 20 Wrz 2016, 12:05    Temat postu: Umowa-zlecenie, zaświadczenie Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem zatrudniony na pełen etat we firmie x i wykonywałem dodatkowo pracę na umowę zlecenie we firmie y przez jeden dzień. Pracodawca, firma y żąda ode mnie zaświadczenia o zarobkach z firmy x. Moje pytanie brzmi, czy jestem zobowiązany takie zaświadczenie dostarczyć, czy też nie jest to konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 20 Wrz 2016, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze strony ZUS: "Przepisy nie precyzują rodzaju dokumentów, które ubezpieczony może przedłożyć płatnikowi. Zagwarantowano zatem stronom dowolność. Istotne jest, aby z przedłożonych dokumentów wynikały wszystkie okoliczności niezbędne do rozstrzygnięcia zbiegu tytułów w danym przypadku, a tym samym stwierdzenia braku konieczności opłacania składek."
Zatem zleceniodawca ma prawo wymagać zaświadczenia skoro wg jego wiedzy jest to dokument najbardziej wiarygodny do ustalenia, czy umowa zlecenie musi być oskładkowana czy nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: