Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa Zlecenie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rutkaf

PostWysłany: Sro, 30 Mar 2016, 12:43    Temat postu: Umowa Zlecenie Odpowiedz z cytatem

Mam do was takie mały zapytanie
Czy rozwiązanie Umowy Zlecenia, może być natychmiastowe z dnia na dzień i czy punkt w umowie odnośnie wypowiedzenia tygodniowe w Umowie zleceniu, jest prawnie dozwolony? BO przeczytałem informację iż Na Umowe zlecenie można w każdej chwili bez okresu wypowiedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 30 Mar 2016, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa zlecenie zgodnie Kodeksem Cywilnym może być w każdej chwili wypowiedziana ale w takim przypadku należy liczyć się z możliwością zażądania odszkodowania przez drugą stronę. Należy jednocześnie stosować się do zapisów umownych - w żaden sposób zapis o terminie wypowiedzenia nie jest bezprawny.
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Pon, 04 Kwi 2016, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeszcze małe pytanko

1. Czy jeżeli podpisaną mam umowę zlecenie - to składki są odprowadzane? chociaz jest punkt że nie są odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne chyba, że wypełnie oświadczenie.
2. Czy podczas, takiego umowna zlecenie jest możliwość ze strony pracodawcy "Praca na telefon"? tzn kiedy on Zadzwoni wtedy mam przyjść bez jakiekolwiek grafiku?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 04 Kwi 2016, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. To zależy czy umowa jest jedynym tytułem do ubezpieczenia czy nie, od Pana statusu - czy jest Pan uczniem itd. Skoro wpisano, że nie są odprowadzane składki to oznacza, że pewnie nie, ale proszę o więcej informacji czy to jedyna umowa, na jaką kwotę, status- uczeń, rencista itp.
2. Zakres zależy od tego, co jest na umowie i na co się Państwo umawiali.
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2016, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Midka, ja mam taki problem że zatrudniłem się na kasy w auchanie, no i miałem wczoraj 3 dzień szkolenia kasjerskiego myślałem, że dostanę Odrazu jakiś grafik, a oni już ustalili grafik, na cały miesiąc wstępny bo wstępny jak się dowiedziałem, ale co tydzień mogą być zmiany. Najgorsze to że Pani która tam pracuje, i tym się zajmuje, muszę czekać, teraz do końca (prawie) Przyszłego tygodnia, by Ona wróciła, i dowiedzieć się co dalej :-/ ponadto jak ktoś zachoruje w co wątpie, to ja wchodzę za niego ( o ile do mnie zadzwonią )

Szkoda strzępić ryja :-/
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2016, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, to umowa zlecenie (choć na kasie nie powinna być zlecenia a o pracę). Zatem tu nie mają zastosowania przepisy kodeksu pracy a warunki pracy mogą być dość dowolne, nie należy się jednak na to godzić....
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2016, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zgodziłem, myśląc, że będę miał normalny grafik a po dzisiejszym dokładniejszym zapytaniu Dowiedziałem sie ze na ten miesiąc grafik jest zrobiony i oni maja na miesiąc ten zrobiony, ale co tydzień niby robią inaczej i jezeli ktos zachoruje to ja wchodze ta baba co jest na urlopie ma wrócić za tydzień i mam do niej zadzwonić jak wróci co dalej mhm.

W Dodatku Tam mam 7 dniowy okres wypowiedzenia i jak nie odrobię 50 godzin za kurs To będę musiał płacić 100 zł.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 05 Kwi 2016, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, w hipermarketach z reguły tak jest. że jedni zastępują drugich w razie choroby, urlopu itp. Dlatego grafik jest bardziej elastyczny niż innych firmach, i ulega częstym zmianom. Stąd też umowa zlecenie - łatwiej manipulować pracownikami.
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Midka, a jak już jesteś tak obcykana, to może powiesz mi ile ma Urząd Skarbowy Czasu - aby zwrócić Zwrot z Podatku? Wysyłałem go 10 marca, przez internet - a słyszałem, że mają 40 dni? to prawda?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

US ma 3 miesiące na zwrot nadpłaconego podatku, termin liczony jest od daty wpływu prawidłowo sporządzonego rozliczenia (PITu)
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli 40 dni, to kłamstwo?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd Pan wziął ten termin? Urzędowo jest do 3 miesięcy, im później się składa w US PIT tym dłużej się czeka, gdyż US ma coraz więcej dokumentów do weryfikacji.
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajoma mi powiedziała, że się rozlicza, i że 40 dni mają na wysłanie jego.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błędnie Panu przekazała - na zwrot może Pan czekać tydzień ale i 3 miesiące - nie ma Pan wpływu na ten termin poza zrobieniem jednego - złożeniem PITu w jak najszybszym terminie.
Powrót do góry
rutkaf

PostWysłany: Wto, 12 Kwi 2016, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę złożyć PIT W Ostatni Dzień, mi się też w następnym roku spieszyć nie bedzie Chciało Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: