Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa zlecenie - Brak wynagrodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014, 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z umowy nie wynika, że zleceniodawca będzie płacił tylko za rezultat - jest podana stawka godzinowa, nie ma nic na temat "30 %". Po co zatem ta stawka godzinowa? Skoro wynagrodzenie wg nich miały być uzależnione od liczby pozyskanych zleceń?
Czy może takie faktycznie były Państwa ustalenia ustne? Czy takie, jak podała Pani w pierwszym poście? Jak sądzę, Pani nie ma dowodów na swoją obronę ani oni na swoją, przedstawioną w piśmie do Pani. W takim przypadku pozostaje jedynie sąd.
Pytanie - czy otrzymane dotąd wynagrodzenie (prowizja) jest kwotowo wyższe od wynagrodzenia za liczbę przepracowanych godzin?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blabla22

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014, 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słownie uzgadnialiśmy się na 1600zł brutto miesięcznie (czyli przy pełnym etacie 10zł brutto za godzinę) oraz 30% prowizję.

530zł brutto które mi proponują oczywiście jest niższe, ponieważ powinnam dostać 2880zł brutto za przepracowane godziny. Więc różnica jest dosyć znaczna.

Ja na swoją obronę mogę mieć tylko zdanie pracowników, że byłam tam codziennie po 8 godzin, oraz korespondencje z firmowego konta e-mailowego. Myślę że dla pierwszego lepszego informatyka nie będzie problemem ustalenie po adresie IP czy wysyłałam je z miejsca pracy czy z domu. A rozmowy mailowe z klientami trwały cały dzien.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014, 01:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blabla22 napisał:

530zł brutto które mi proponują oczywiście jest niższe, ponieważ powinnam dostać 2880zł brutto za przepracowane godziny. Więc różnica jest dosyć znaczna.

Pytałam o te wynagrodzenia, które Pani dostała, a nie o wynagrodzenie, które proponuje Pani zleceniodawca. Pisała Pani, że dostawała samą prowizję bez stałej pensji.
Powrót do góry
blabla22

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już rozumiem, w takim razie nie jest. Otrzymałam do tej pory jedynie wynagrodzenie prowizyjne za miesiąc październik (9 dni pracy - w równowartości 130,60zł). Za listopad i grudzień ani prowizji, ani stawki godzinowej.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 12 Sty 2014, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ z umowy nie wynika to, co w odpowiedzi napisał zleceniodawca - proszę sprawę skierować do sądu. Warto wrócić też do naszej dyskusji na temat faktycznego stosunku prawnego, łączącego z tym zleceniodawcą - nie ma co odpuścić, ewidentnie ktoś tu ma chęć niskim kosztem mieć pracownika 8 h dziennie...
Powrót do góry
jaceksuj9

PostWysłany: Pon, 24 Mar 2014, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jak tam z zalegla wypłata ? Są pewnie problemy ?Mogę podpowiedzieć pare rzeczy.Po pierwsze należało natychmiast zgłosić problem do PIP ,A JAK czytałem ktoś Ci odradzil,PIP teoretycznie nie zajmuje się umowami cywilnymi,ale jeżeli powinna byc zastosowana umowa o pracę i Twój Zleceniodawca zastapil ja sprytnie sformułowana u.zlecenie czeka go kara od PIP nawet 30 000.Odpisze.Jacek.
Powrót do góry
blabla22

PostWysłany: Wto, 17 Cze 2014, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Trochę późno odpisuję jednak temat nadal aktualny. Wynagrodzenia do tej pory nie otrzymałam, nie otrzymałam również rozliczenia PIT za okres XI-XII.2013 roku przez co złożyłam niepełne zeznanie podatkowe w US. Sprawę wytłumaczyłam urzędniczce, przekazałam kserokopie wszystkich dokumentów (maile, umowa zlecenie, wypowiedzenie, etc.) jednak zostałam odrazu poinformowana, że nie otrzymam żadnego feedback'u z strony US czy zrobili kontrole, czy nie.

Jeśli da się nadal coś z tym zrobić to chętnie zrobię.
Powrót do góry
blabla22

PostWysłany: Sro, 13 Sie 2014, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,

Od marca tego roku prowadzę własną działalność gospodarczą. Chciałabym zapytać, czy dzięki temu mogę otworzyć jakieś nowe kierunki ku odzyskaniu swojej należności z XI-XII 2013 roku?

Wezwanie do zapłaty, zgłosić do KRD?

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 17 Sie 2014, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety niewypłacone wynagrodzenie nie ma związku z prowadzoną działalnością, więc nie można z tego tytułu zgłosić pracodawcy di KRD i tego typu instytucji.

Czemu sprawa nie została skierowana do sądu w celu wyegzekwowania należności?
Powrót do góry
maria91

PostWysłany: Sro, 08 Lis 2017, 13:10    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Ja przez rok starałam się odzyskać 20 tys. 5 nieopłaconych faktur, dużo stresu i nerwów, znajoma kazała skontaktować mi się z windykacją zamiast wchodzić na drogę sądową, kontaktowałam się z mecenasem pod adresem spam oni mają normalną firmę, która zajmuje się właśnie takimi dłużnikami. Mam nadzieję tylko, że już nie trafię na takich niewypłacalnych ludzi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: