Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
POMOCY??????wypadek w pracy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wypadki przy pracy i choroby zawodowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wanisz8

PostWysłany: Sob, 26 Wrz 2009, 19:51    Temat postu: POMOCY??????wypadek w pracy Odpowiedz z cytatem

Jest Ktos na forum miałem wypadek w pracy i odnosnie tego potrzebuje pomocy mam wielki problem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob, 26 Wrz 2009, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadaj pytanie, jak ktoś będzie potrafił pomóc, to na pewno to zrobi.
Powrót do góry
wanisz8

PostWysłany: Nie, 27 Wrz 2009, 16:12    Temat postu: POMOCY??????wypadek w pracy Odpowiedz z cytatem

mialem wypadek w pracy na delegacji 600km od domu zgłosilem to bhapowcowi z firmy pod która robimy spisal moje dane firme i powiedział ze to wszystko zawiezli mnie na pogotowie potem na hotel szew dzwonił do mnie i chcial zebym sie wycofal z tego zebym nie zglaszal twierdzi ze moge powiedziec ze oblalem sie goraca woda (wypadku ucierpiala noga opazenie woda wlala mi sie do buta bardzo goraca) powiedzial ze jak bede to kontynuował to mi to nic nie da ze i tak wypadek jest z mojej winy on tak twierdzi tylko Potem byl jeszcze jeden telefon ze mnie zwolni po skonczeniu l4 ze bede mial klopoty i ze wszystkie formalnosci mam zalatwiac sam odnosnie wypadku i najgorsze ze dopuki tego nie zrobie to nie moge jechac do domu jestem tu juz 5 dzien w pokoju jestem sam nikt sie mna nie interesuje nawet do lekaza nie moge isc bo przez to opazenie nie moge chodzic tylko kilka kroków zrobie co mam robic
Powrót do góry
arisa
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pon, 28 Wrz 2009, 07:49    Temat postu: Re: POMOCY??????wypadek w pracy Odpowiedz z cytatem

wanisz8 napisał:
mialem wypadek w pracy na delegacji 600km od domu zgłosilem to bhapowcowi z firmy pod która robimy spisal moje dane firme i powiedział ze to wszystko zawiezli mnie na pogotowie potem na hotel

I prawidłowo, bo z tego wynika, że jesteś zatrudniony w firmie, która wykonuje pracę na terenie innego zakładu.
wanisz8 napisał:
szew dzwonił do mnie i chcial zebym sie wycofal z tego zebym nie zglaszal twierdzi ze moge powiedziec ze oblalem sie goraca woda (wypadku ucierpiala noga opazenie woda wlala mi sie do buta bardzo goraca) powiedzial ze jak bede to kontynuował to mi to nic nie da ze i tak wypadek jest z mojej winy on tak twierdzi tylko

Czyli behapowiec, któremu zglosiłeś wypadekz awiadomił twojego szefa.
A ze strony twojego szefa to jest zwykłe zastraszanie.
Skoro twój szef w ten sposób podchodzi do wypadku zapewne nie wszystko z jego trony jest w porządku ( pytanie czy miałeś przeprowadzane badania, szkolenia, czy byłeś zapoznany z oceną ryzyka podczas wykonywanych prac i czy potwierdziłeś to na piśmie, dalej czy miałeś odpowiednią odzież i obuwie jak również środki ochrony osobistej- jeśli przy pracy którą wykonywałeś takie są wymagane.
Moim zdaniem powinieneś napisać do pracodawcy pismo – opisz w nim co i kiedy się stało, jeśli byłi świadkowie podaj nazwiska. Wspomnij, że o wypadku został powiadomiony behapowiec firmy na której terenie wykonywałeś pracę. W piśmie poproś o sporządzenie dokumentacji powypadkowej.
Twój pracodawca musi powołać zespół powypadkowy, który zbada okoliczności i przyczyny wypadku i dokona prawnej kwalifikacji – tzn. czy zdarzenie jest wypadkiem przy pracy lub ( pracę wykonywałeś w delegacji) - traktowanym na równi z wypadkiem przy pracy . Pismo złóż za potwierdzeniem odbioru w firmie, w której jesteś zatrudniony.
Pracodawca ma 14 dni na sporządzenie dokumentacji.

wanisz8 napisał:
Potem byl jeszcze jeden telefon ze mnie zwolni po skonczeniu l4 ze bede mial klopoty i ze wszystkie formalnosci mam zalatwiac sam odnosnie wypadku i najgorsze ze dopuki tego nie zrobie to nie moge jechac do domu jestem tu juz 5 dzien w pokoju jestem sam nikt sie mna nie interesuje nawet do lekaza nie moge isc bo przez to opazenie nie moge chodzic tylko kilka kroków zrobie co mam robic

Jestem zszokowana takim postępowaniem pracodawcy - niewolnictwo się już dawno skończyło. A straszenie zwolnieniem z pracy…..no cóz, jak będzie cię chciał zwolnić to tak czy owak to zrobi.
Niczego nie masz załatwiać sam , a tym bardziej związanego z wypadkiem. Ty zrobiłeś swoje, zgłosiłeś wypadek.
Reszta należy do pracodawcy. Co w takiej sytuacji powinieneś zrobić napisałam wyżej.
Gdyby to mnie dotyczyło, poinformowałabym pracodawcę , ze wyjeżdżam do domu i oczekuję na załatwienie sprawy związanej z wypadkiem.

Jeśli zostanie uznany wypadek świadczenie chorobowe od pierwszego dnia masz płatne 100% również możesz starać się o jednorazowe odszkodowane z ZUS.

Jeśli twój pracodawca nadal nie będzie chciał wypełnić swoich obowiązków w związku z wypadkiem możesz poprosić o pomoc Państwową Inspekcję Pracy.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wypadki przy pracy i choroby zawodowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: