Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Rozwiązanie umowy o pracę z 7-dniowym uprzedzeniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracownika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raziel

PostWysłany: Sro, 23 Cze 2021, 21:04    Temat postu: Rozwiązanie umowy o pracę z 7-dniowym uprzedzeniem Odpowiedz z cytatem

Witam,

Moja firma jest właśnie w trakcie zmiany właściciela. Potem będzie całkowicie należała do innej, dużej korporacji. Oczywiście wszystkie umowy, prawa i tak dalej przechodzą z nami do nowego właściciela.

I w związku z tym interesuje mnie rozwiązanie umowy o pracę z 7-dniowym uprzedzeniem.

Kodeks pracy w art. 231 § 4 mówi, że do dwóch miesięcy od przejęcia mam czas na złożenie takiego oświadczenia.

Ale czy jeśli teraz jesteśmy właśnie w momencie przejmowania (trwa to już ponad pół roku, potrwa jeszcze ok. 2-3 miesięcy) to czy już teraz mogę złożyć takie oświadczenie i odejść w ciągu 7 dni, czy jednak muszę czekać, aż dojdzie do finalizacji przejęcia i dopiero wtedy mogę odejść?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracownika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: