Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Zmiana terminu wynagrodzenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolomaciolo

PostWysłany: Czw, 07 Lis 2019, 20:50    Temat postu: Zmiana terminu wynagrodzenia Odpowiedz z cytatem

Witam mam problem z pracodawcą. Jestem zatrudniony o umowę zlecenie w firmie serwol sp z.o.o. Na umowie mam datę otrzymania wynagrodzenia 20 tego dnia miesiąca natomiast wypłatę przez x czasu otrzymywalem 10tego. Nagle pracodawca 1 dzień przed wysłaniem wypłat stwierdził że wypłata będzie 20tego. Dodam że pracodawca bardzo często miał problem z wypłacanymi wynagrodzeniami. Prosze o poradę czy wogule tak można. Przepraszam za hajs wypowiedzi ale jestem tak zirytowany. Mam swoje obowiązki i zobowiązania które muszę pokryć do 10tego dnia miesiąca l.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 07 Lis 2019, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale skoro na umowie jest termin 20 to zleceniodawca wypłacając je do 20 jest na prawie. inna sprawa, czy tu może być umowa zlecenie czy powinna być umowa o pracę.
Powrót do góry
lolomaciolo

PostWysłany: Czw, 07 Lis 2019, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze że to wszystko działa na szemranych zasadach. Pracuje dla gallup arteria management a umowę mam z serwol. Sprawdzałem co to jest i wyszło mi ukraińskie biuro podróży w Warszawie, a pracuje na infolinię tauron
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 07 Lis 2019, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serwol to agencja pracy tymczasowej, nie biuro podróży - może oczywiście wykonywac też i inne działalności, zaś z pewnością umowę ma Pan z agencją. Zaś firma, która jest pracodawcą - użytkownikiem powierza Panu pracę - i ta firma to typowe call center. Kogo obsługuja - to już kwestia pozyskanych kontraktów przez nich. Jest Pan zatem zatrudniony przez agencję pracy i jest to normalna zasada - przepisy pozwalają na taki schemat. Agencje niestety nadużywają zatrudnianie na zlecenie, co jest niekorzystne dla pracowników.
Powrót do góry
lolomaciolo

PostWysłany: Pią, 08 Lis 2019, 07:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę nie far gdy otrzymujemy wypłatę od kilku lat 10 tego i nagle pracodawca twierdzi że wypłaty będą 20 tego nawet mimo umowy. Dodam że 80% firmy to jedna spółka serwol A pozostała część to dwie inne spółki. Co najśmieszniejsze nie dostaje premię z wymienionego serwola tylko futurehub. A zamiast informacji wcześniejszej z wyjaśnieniem sytuacji otrzymujemy zbywające odpowiedz z nieznanych przyczyn... Z nieznanych przyczyn Lepper się "powiesił". No nic wypłata najwidoczniej będzie 20 albo później bo myślę że znowu nie wyrobią się z terminem i będzie max 28. Firmą dno.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią, 08 Lis 2019, 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykre, najlepiej by było zmienić pracę, bo niestety na zleceniu niewiele jest korzyści i praw dla wykonującego zlecenie. Na umowie o pracę miałby Pan więcej uprawnień i mozliwości.
Powrót do góry
lolomaciolo

PostWysłany: Pią, 08 Lis 2019, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle mi zostaje czekam aż przyjmą mnie pod kopalnie i w końcu zakończę współpracę z tą firmą. Dziękuję za krótkie wyjaśnienie. Pozdrawiam można temat zamknąć.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: