Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa wolontariatu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne formy zatrudnienia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pionier

PostWysłany: Nie, 26 Cze 2016, 18:42    Temat postu: Umowa wolontariatu Odpowiedz z cytatem

Witam
Moja sytuacja wygląda następująco. Jestem studentem zaocznym i chce podjąć pracę. Jestem umówiony z pracodawcą, który chce abym pierwsze odbył staż. Niestety ma karencje z powodu z problemów z poprzednią stażystką i mógłbym odbyć u niego staż dopiero za kilka miesięcy. Niestety on potrzebuje pracownika od już. Jak to obejść, tak bym nie był u niego na czarno, ale nie zawierał umowy zlecenia. Czy mógłbym podpisać umowę wolontariatu? Taką umowę trzeba gdzieś zgłosić? Jak długo może trwać? Z góry dziękuje za pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 26 Cze 2016, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolontariat jest bezpłatny, jest Pan pewien, że chce się w to angażować? Skoro pracodawca już miał problem ze stażystą?
Można spróbować zawrzeć umowę o praktyki zawodowe, ale nie jestem pewna, czy to jakiekolwiek rozwiązanie.
Powrót do góry
pionier

PostWysłany: Nie, 03 Lip 2016, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to by mieć jakąkolwiek umowę, by nie być na czarno. Kwestię zarobów można by załatwić "pod stołem" lub przerzucić do późniejszego wynagrodzenia. Jestem elastyczny. Pracodawca to znajomy, sprawa ze stażystką niezależna od niego, nie był w tamtej sprawie winny.

Na pewno na 3 miesiące zawrzemy umowę absolwencką.

Czy umowę wolontariatu trzeba gdzieś zgłosić?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 03 Lip 2016, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, ale my nie pomagamy w obchodzeniu prawa.
Beneficjentem wolontariatu nie może być podmiot prowadzący działalność gospodarczą, tylko podmioty uprawnione ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Powrót do góry
AkukuBernard

PostWysłany: Wto, 19 Wrz 2017, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu Pan nie znajdzie odpowiedzi jak obejść prawo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne formy zatrudnienia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: