Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Umowa zlecenie ważne pytanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateuszmaten

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2016, 18:06    Temat postu: Umowa zlecenie ważne pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam, dzisiaj podpsiałem umowę zlecenie do pracy w firmie kurierskiej(jestem studentem), i jestem po treningu piłki nożnej mam skręconą kostkę napisałem osobie która mnie przyjmowała że mam skręcona kostke i nie dam rady pracować. Osoba ta poprosila mnie o wypis od lekarza czy cos ze mam skrecona kostke a ja trochę ściemniłem że mam nogę w gipsie a nawet nie byłem u lekarza co w takiej sytuacji? Ps, nawet nie byłem ani jednej godziny w pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2016, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro umowa została podpisana to obowiązuje i Pana i zleceniodawcę. Jeśli ma Pan problemy ze zdrowiem to musi Pan udokumentować niemozność wykonania zlecenia, inaczej zleceniodawca może pociągnąć Pana do odpowiedzialności. I radzę nie okłamywać zleceniodawcy ani pracodawcy - może się to skończyć przykrymi konsekwencjami dla Pana z tytułu poświadczenia nieprawdy.
Powrót do góry
mateuszmaten

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2016, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli zaczne od jutra prace, a umowe mam do marca po jakim czasie moge zlozyc wypowiedzenie zeby nie poniesc zadnych konsekwencji?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2016, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku zlecenie może to być w każdym momencie - pod warunkiem, że w umowie nie ma wyszczególnionego konkretnego terminu np. 2 tygodnie. Jeśli w umowie jest termin wypowiedzenia - należy się do niego zastosować.
Powrót do góry
mateuszmaten

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2016, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazem tylko taki punkt, "Kazde ze stron moze wypowiedziec niniejsza umowe z zschowaniem pieciodniowego okresu wypowiedzenia" Czyli nawet jutro moglbym zlozyc wypowiedzienie? I wtedy juz nie musze pracowac?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 08 Gru 2016, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro może Pan złożyć wypowiedzenie, ale przez pięć dni trzeba jeszcze świadczyć pracę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: