Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Pracodawca nie płaci - umowa zlecenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucasek

PostWysłany: Czw, 29 Wrz 2016, 19:05    Temat postu: Pracodawca nie płaci - umowa zlecenie Odpowiedz z cytatem

Witam
Do połowy września pracowałem w firmie na umowę zlecenie. Pod koniec sierpnia wypowiedziałem umowę z 2 tyg wypowiedzeniem. Aktualnie mamy prawie październik, a nie dostałem jeszcze wypłaty za sierpień. Pracowałem w siedzibie firmy na pełen etat. Jednak w umowie miałem klauzule, że nie mogę jej wykonywać w firmie. Praca była pod nadzorem pracodawcy, a pieniądze wypłacane na podstawie grafiku. Pod koniec miesiąca dostawało się papier że daną pracę się wykonało (1 egzemplarz dla pracodawcy). Moje pytanie brzy czy taką sprawę można zgłosić do PIP, sądu lub innej instytucji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 29 Wrz 2016, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brak wynagrodzenia przy umowie zlecenia? Można dochodzić zapłaty poprzez sąd cywilny.
Jak był określony termin wypłaty na umowie? Jeśli już minął, to można wezwać zleceniodawcę do zapłaty na piśmie, a w razie braku zapłaty w wyznaczonym terminie lub innej reakcji zleceniodawcy sprawę można skierować do sądu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: