Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj Zaloguj
Zwrot za kilometrówkę w delegacji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wynagrodzenie podczas podróży służbowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justyna27

PostWysłany: Pon, 07 Wrz 2015, 09:09    Temat postu: Zwrot za kilometrówkę w delegacji Odpowiedz z cytatem

Cześć. W ten czwartek jadę na szkolenie swoim samochodem. 150 kilometrów w jedną stronę. Jeszcze się w firmie nie dowiadywałem ile można dostać zwrotu za przejechanie kilometra ( pracuję w urzędzie). Czy są to jakieś normalne kwoty? Czy jakieś grosze i nie ma sensu się pytać?

Ostatnio zmieniony przez justyna27 dnia Czw, 28 Lip 2016, 09:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
caspar

PostWysłany: Pon, 07 Wrz 2015, 11:24    Temat postu: Re: Zwrot za kilometrówkę w delegacji Odpowiedz z cytatem

justyna27 napisał:
Cześć. W ten czwartek jadę na szkolenie swoim samochodem. 150 kilometrów w jedną stronę. Jeszcze się w firmie nie dowiadywałem ile można dostać zwrotu za przejechanie kilometra ( pracuję w urzędzie). Czy są to jakieś normalne kwoty? Czy jakieś grosze i nie ma sensu się pytać?

Wszystko zależy od tego co dla Ciebie jest marnymi groszami... Wiadomo, że każdy inaczej traktuje pieniądze. Sam jestem zdania,że skoro jedziesz swoim własnym autem to jednak warto jest się starać o to aby coś Ci tam oddali , nie sądzisz ? Pytanie czy pracujesz w prywatnej firmie czy może w urzędzie? Bo tutaj i tutja są trochę inne zasady.
Zajrzyj sobie jeszcze na ..

Ostatnio zmieniony przez caspar dnia Czw, 24 Wrz 2015, 07:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
justyna27

PostWysłany: Pon, 07 Wrz 2015, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracuję w urzędzie. Instytucji dbającej o czystość Smile
Chyba już wiadomo o cho chodzi... o sanepid.
Powrót do góry
caspar

PostWysłany: Pon, 07 Wrz 2015, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz sobie to sama obliczyć. W sieci są na przykład kalkulatory liczące ile dostaniesz dopłąty za taką podróż. Jesli pojemność silnika wynosi ponizej 900 cm3 to dostajesz za 1 km 52 gr. Jeśli jest większa to za 1 km dostajesz 83 zł.Tak na oko za taką odległość dostaniesz ok 2 stówek zwrotu.
Moim zdaniem warto jest się starać.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 08 Wrz 2015, 05:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caspar napisał:
Możesz sobie to sama obliczyć. W sieci są na przykład kalkulatory liczące ile dostaniesz dopłąty za taką podróż. Jesli pojemność silnika wynosi ponizej 900 cm3 to dostajesz za 1 km 52 gr. Jeśli jest większa to za 1 km dostajesz 83 zł.Tak na oko za taką odległość dostaniesz ok 2 stówek zwrotu.

83 zł za 1 km? Ciekawe.... Very Happy Wg mojej wiedzy jest to 0,8358 zł za 1 km Wink
Istotną kwestią jest to, czy pracownik ma umowę z pracodawcą na korzystanie z własnego samochodu do celów służbowych - warto zadbać o taką umowę.
Powrót do góry
justyna27

PostWysłany: Wto, 08 Wrz 2015, 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też właśnie wydaje mi się, że jakaś pomyłka. Taka stawka to może być za 100 km Smile
Powrót do góry
caspar

PostWysłany: Wto, 08 Wrz 2015, 09:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

midka napisał:
caspar napisał:

83 zł za 1 km? Ciekawe.... Very Happy Wg mojej wiedzy jest to 0,8358 zł za 1 km Wink
Istotną kwestią jest to, czy pracownik ma umowę z pracodawcą na korzystanie z własnego samochodu do celów służbowych - warto zadbać o taką umowę.

Moja pomyłka Wink Miało być tam 83 gr. Biję się w pierś Very Happy Umowa jest ważna ale nie jestem pewien czy zawsze jest wymagana. Musiałabyś Justyna wszystko uzgodnić z księgowością w swojej firmie.Tam powinni Ci wszystko wyjaśnić.
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 08 Wrz 2015, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Co do umowy - wiele firm nie praktykuje a potem są problemy z księgowaniem takich wydatków.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wynagrodzenie podczas podróży służbowej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: