Indywidualne porady prawne

Pliki można dodać w kolejnym kroku
Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!

Treść świadectwa pracy

• Autor: Adam Dąbrowski

Jestem pracodawcą, moja firma jest malutka i zatrudniam dwie osoby. Jedna osoba jest zatrudniona na stałe a druga na czas określony. Wkrótce dobiegnie ona do końca. Miesiąc przed upływem tej umowy poprosiłam pracownicę, że jeżeli ma zamiar zrezygnować z pracy a tym samym z umowy na czas nieokreślony, proszę żeby mi o tym powiedziała abym ja miała czas na znalezienie nowego pracownika, zgodziła się. Jednak nie dotrzymała słowa. Teraz mam poważny problem pracownica pełniła bardzo ważną rolę w mojej firmie i zostawia mnie jak to się potocznie mówi na lodzie, złośliwie. Mam pytanie, czy w związku z tym mogę na świadectwie pracy pomimo tego, że umowa była zawarta na czas określony napisać, że pracownik sam rezygnuje na własne życzenie z przedłużenia umowy o pracę, jeśli tak to w której rubryce; w miejscu podania powodu z jakiego zostaje pracownik zwolniony czy w uwagach o pracowniku.

Masz podobny problem? Kliknij tutaj i zadaj pytanie.


Treść świadectwa pracy

Bezprawny wpis w świadectwie pracy

Nie ma podstaw do dokonywania takiego zapisu, byłby on bezprawny i stanowił podstawę do żądania sprostowania świadectwa pracy i ewentualnie odszkodowania. Swoją drogą, nasuwa mi się myśl, że pracodawca powinien przeanalizować całokształt swoich stosunków z pracownikami, bo nie ma skutku bez powodu. Wynik „rachunku sumienia” może się przydać na przyszłość.

Jeśli masz podobny problem prawny, zadaj pytanie naszemu prawnikowi (przygotowujemy też pisma) w formularzu poniżej  ▼▼▼

Indywidualne porady prawne

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

O autorze: Adam Dąbrowski

Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem:
Prawnicy

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny

Kodeks pracy

[Pobierz Kodeks pracy] Z zaznaczonymi zmianami.

Kodeks pracy

[Pobierz ustawę o PIP] Z zaznaczonymi zmianami.

Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

rozwodowy.pl

prawo-mieszkaniowe.info

prawo-karne.info