Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
PIT 11 - kiedy pracodawca ma obowiązek wydać.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marmaje

PostWysłany: Pią, 06 Sty 2006, 13:12    Temat postu: PIT 11 - kiedy pracodawca ma obowiązek wydać. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kiedy pracodawca ma obowiązek wydać PIT 11. Rozwiązałam umowę o pracę z winy pracodawcy 28 października 2005 roku. Pracodawca za październik wypłacił mi wynagrodzenie 10 listopada 2005.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mawoy
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pią, 06 Sty 2006, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.
Powrót do góry
Marmaje

PostWysłany: Pią, 06 Sty 2006, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki
Powrót do góry
zielgora
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pią, 06 Sty 2006, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracodawca - płatnik zobowiązany był przekazać PIT-11 pracownikowi do 15 grudnia 2005 r. , jeśli wypłata w listopadzie 2005 r. była ostatecznym rozliczeniem się z pracownikiem ze wszystkich należności za pracę.
Powrót do góry
ilona81

PostWysłany: Czw, 12 Sty 2006, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z Zielgorą. miałam ten sam problem i byłam pytać w US. Do 15 dnia miesiąca nastepującego po miesiącu, w ktorym pracodawca ostatecznie się rozliczył z praconikiem (czyli ostatnia wypłata).
Powrót do góry
Annżar
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Sob, 21 Sty 2006, 06:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do 15 dnia miesiąca nastepującego po miesiącu, w ktorym pracodawca ostatecznie się rozliczył z praconikiem (czyli ostatnia wypłata) - dla zwalnianych pracowników.
Dla osób nadal zatrudninych do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.
To tyle jeżeli chodzi o PIT-11.

PIT 8B wystawia się do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.
Powrót do góry
jobo

PostWysłany: Wto, 24 Sty 2006, 12:34    Temat postu: Re: PIT 11 - kiedy pracodawca ma obowiązek wydać. Odpowiedz z cytatem

Marmaje napisał:

Kiedy pracodawca ma obowiązek wydać PIT 11.

Witam, a teraz odwrotnie... jakie sankcje grożą pracodawcy, ktory nie dopełni tego obowiązku - mam na myśli blisko roczne opoźniienie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
marta75

PostWysłany: Pią, 24 Mar 2006, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie również brzmi, co grozi pracodawcy,jeśli spóźni się z wydaniem PiTu 11. Spotkałam się z dwoma skrajnie różnymi opiniami - wedle jednej sankcja karno-skarbowa, według drugiej PIT11 ma wartość jedynie informacyjną i w związku z tym brak sankcji...
Powrót do góry
Annżar
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Nie, 26 Mar 2006, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety ja spotkałam się z tą opinią

PIT 11 ma wartość jedynie informacyjną i w związku z tym brak sankcji...

US może go ukarać tylko za to, że nie złożył im PIT-u, a nie za to, że nie wydał go Pracownikowi. Już dawno trzeba było napisać do Pracodawcy prośbę o wyjaśnienie dlaczego nie otrzymano do tej pory PIT-u. Jeżeli nadal nie byłoby odpowiedzi pisać do US, że nie można się rozliczyć z uzyskanych dochodów, gdyż Pracodawca nie dopełnił obowiązku złożenia PIT-u
Powrót do góry
aniab

PostWysłany: Pon, 08 Sty 2007, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w połowie roku 2006 rozwiązałam z pracownikiem umowę o pracę, wystawiłam PIT 11/8B

czy teraz powinnam mu jeszcze raz takowy wystawić, za cały zeszły rok? (później już u nas nie pracował)
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 08 Sty 2007, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie musisz.
Powrót do góry
aniab

PostWysłany: Pon, 08 Sty 2007, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, tak myślałam Smile
Powrót do góry
Jolanda

PostWysłany: Wto, 13 Maj 2008, 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Annżar napisał:
niestety ja spotkałam się z tą opinią

PIT 11 ma wartość jedynie informacyjną i w związku z tym brak sankcji...

US może go ukarać tylko za to, że nie złożył im PIT-u, a nie za to, że nie wydał go Pracownikowi. Już dawno trzeba było napisać do Pracodawcy prośbę o wyjaśnienie dlaczego nie otrzymano do tej pory PIT-u. Jeżeli nadal nie byłoby odpowiedzi pisać do US, że nie można się rozliczyć z uzyskanych dochodów, gdyż Pracodawca nie dopełnił obowiązku złożenia PIT-u

Jakie sankcje grożą pracodawcy za opóźnienie w złożeniu do US PIT-11 pracownika?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: