Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Wezwanie z Urzędu Skarbowego POMOCY !

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m242989

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 16:58    Temat postu: Wezwanie z Urzędu Skarbowego POMOCY ! Odpowiedz z cytatem

Witam , od 2010 roku składałem PIT ze względu na udzielanie pożyczek społecznościowym na portalu KOKOS.pl wiec chcialem od nich odprowadzic podatek itd skonczylem z tym w roku 2012 ze względu na to ze czesc osob nie splaca pozyczek i bylem nawet stratny na tym. Dostalem dzisiaj pismo z urzędu jego treść poniżej na zdjęciu

Poniżej treść wezwania którego nie rozumiem co mam dalej zrobic czy zlozyc pit mailem czy stawić sie z pitem czy jak ;/ ?

http://zapodaj.net/e1a1f404fde9d.jpg.html

Jestem studentem nie jestem zarejestrowany dostaje pieniadze czesto od rodzicow na szkole utrzymanie itd rowniez czasami cos sprzedam sobie lub rodzicą bo prowadzą dzialalnosc na allegro mialem rowniez jakies lokaty pozakladane w tym okresie .

Co mam zrobić ? czego chce odemnie urząd ? Pomozcie.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urząd chce, aby Pan złożył PIT za 2012 rok, bo widocznie tego Pan nie zrobił. I do pit-u należy dołączyć pisemne wyjaśnienie, dlaczego pit-u nie złożono w terminie.
Powrót do góry
m242989

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mam skladac pit nawet wtedy gdy nie mam zadnych dodatkowych dochodow do opodatkowania ?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg tego pisma w 2012 r. jeszcze były jakieś dochody - proszę sprawdzić, czy nie otrzymał Pan wpłat odsetek w 2012 roku (9mimo, że dotyczyły roku 2011).
Powrót do góry
m242989

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczywiscie w 2012 roku coś tam mi wplacili Ci dluznicy ale to byly niewielkie kwoty i zapomnialem kompletnie o tym

Co teraz mam zrobić wypełnić PIT udać się do urzędu czy moge to zrobić internetowo jak w poprzednich latach ? i jak napisać uzasadnienie dlaczego nie zlozylem pitu w terminie ? jak z tego wybrnąć bez zadnych kar ??
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Pan złożyć przez internet ale musi Pan dołączyć pismo - moim zdaniem lepiej będzie osobiście lub drogą pocztową dostarczyć pit z pismem.
Co do uzasadnienia - nikt poza Panem nie wie, dlaczego Pan nie złożył PIT-u, jak więc mamy podać Panu uzasadnienie? Shocked Proszę napisać, jak było.
Co do kar - sprawa jest już w toku (bo dostał Pan pismo), więc nie uchroni się Pan przed nimi, w piśmie z wyjaśnieniem może Pan jedynie próbować wyjaśnić, że było to niedopatrzenie a nie czyn umyślny.
Powrót do góry
m242989

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem operacje w banku za rok 2012 wyglada to nastepujaco

Jeden dłuznik spłacal mi ratami po za serwisem kokos.pl dług
50zł/50zł/100z/150zł/300zł/100zł Razem 750zł cała pożyczka

Dwa razy mamy wpływy z domu inwestycyjnego bre banku z rachunku maklerskiego ale tam tylko dla proby kupilem jakies akcje i sprzedalem nic na tym nie zarobilem wiec to sie chyba nie liczy ?

Dodatkowo jedna dluzniczka jeszcze w 2012 roku spłaciła ostatnie 3 raty pozyczki kazda rata na kwote 416,66zł

Mam też wplate 600zł od firmy która kupiła odemnie długi na których nic nie zarobiłem a byłem stratny bo dłuznicy nie spłacali pozyczek na kwotę okolo 2000zł ) tego chyba tez nie musze uwzględniac ?

rozumiem ze to musze uwzględnic w Picie ? czy tylko podatek dochodowy od zarobionej kwoty z odsetek tych poszczegolnych rat czy podatek dochodowy od calosci pozyczki nawey jesli czesc jej splaty nastepowala w 2011 roku ?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw, 13 Lut 2014, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do samych kwestii, co ma Pan ująć w PIT - to pytanie do US i kokosa, kokos powinien był wystawić PIT za 2012 rok, jeśli były naliczone odsetki. Straty również należy wykazać - bo może je Pan odliczyć w kolejnych latach.
Może ktoś inny w tym temacie szerzej Panu podpowie, ja zajmuję się kwestiami prawa pracy i powiązanymi, nie zajmuję się zaś przychodami kapitałowymi i podatkiem naliczanym z tego tytułu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> PIT-y, Urząd Skarbowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: