Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
zwolnienie za porozumieniem,zaległy urlop i niewypłacone sob

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracownika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anabana

PostWysłany: Pon, 20 Maj 2013, 19:16    Temat postu: zwolnienie za porozumieniem,zaległy urlop i niewypłacone sob Odpowiedz z cytatem

witam,zwolniłam sie z zakładu pracy ,udało mi sie za porozumieniem stron,otrzymałam swiadectwo pracy z wyszczegolnionym urlopem-wpisano ze wykorzystałam 11 dni w tym 3 dni na zadanie,mam pytanie czy poprawnie wypisano,poniewaz z zeszłego roku miałam 6 dni zaległego urlopu,w kwietniu i maju zanim sie zwolniłam wykorzystałem te dni czyli 3 dni zwykłe i 3 na żądanie,do maja mam 11 dni nowego urlopu--nalezy mi sie 26 dni w roku-za 11 dni poprzedni pracodawca ma mi podobno wyplacic ekwiwalent ale czy na swiadectwie jest dobrze wpisane ze wykorzystałam 11 dni i 3 dni na zadanie czy powinno byc wpisane ze wykorzystałam 3 dni zaleglego i 3 dni na żadanie-tez z zaległego?kolejne moje pytanie-za pracę w soboty mieliśmy podpisane umowy z firma outsortingową,do tej pory wypłacono mi za kwiecień tylko za dwie soboty a przepracowałam 4 i do tej pory nie wypłacono mi za sobotę przepracowaną w lutym,pani kadrowa obiecała ze do 20-go pieniądze powinny byc wypplacone ale oczywiscie nie ma,i teraz mam pytanie-jakie mam narzedzia,żeby otrzymac zaległe wynagrodzenie-znam tę firmę i wiem ze lider przekazał listę z sobotami do kierownika,kadrowa twierdzi ze nie wypłacila bo nie otrzymala potwierdzenia od kierownika,z kim rozmawiac,choc pewnie uslysze ze pieniadze wyplaca do dwudziestego-niewiadomo ktorego miesiąca-jakimi argumentami sie posluzyc zeby rozliczyli sie z bylym pracownikiem-co powinno byc zrobione juz 10-go maja,prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 20 Maj 2013, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ubiegłego roku nie może mieć Pani urlopu na żądanie, bo urlop ten przechodząc na kolejny rok traci swój status. Jeśli więc korzystała Pani z urlopu na żądanie, to już z nowej, tegorocznej puli. I na świadectwie pracy nie wpisuje się urlopu zaległego wykorzystanego w tym roku, jedynie urlop tegoroczny, w tym też te dni, za które pracownik otrzymał ekwiwalent. Jeśli więc przysługiwało do dnia rozwiązania umowy 11 dni to na świadectwie tyle musi być wpisane, dni wykorzystane oraz dni za które wypłaci pracodawca ekwiwalent oraz dni na żądanie.
Co do pracy w soboty, nie bardzo rozumiem ten system, ktoś inny w soboty Panią zatrudniał (inna firma), ale rozliczała je Pani z pracodawcą, od którego odchodzi? Jakiego rodzaju była to umowa na te soboty?
Powrót do góry
anabana

PostWysłany: Wto, 21 Maj 2013, 09:13    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

witam,i dziekuje za odpowiedz..czy dobrze rozumiem ze jesli do maja przysluguje mi 11 dni urlopu,mialam zaleglego 6 dni,ktore zdazylam wykorzystac to na swieadectwie powinno byc wpisane 17 dni?a co do sobot-pracodawca za nadgodziny w niedziele i soboty wypłacal pieniadze a w soboty bylismy rozliczani przez firme outsortingowa-mielismy z ta firma umowy o prace,i wlasnie za sobote pracodawca wysylal do tej firmy formularze z nadgodzinami i ona nam je wyplacala,a prace wykonywalismy te sama co w tygodniu,chodzilo zdaje sie o czas pracy gdyby wszystkie nadgodziny placila nam firma to przekraczalibysmy czas pracy o conajmniej dwie soboty a jak sie udalo to trzy lub i bywalo cztery w miesiacu!tak wlasnie bylo w miesiacu kwietniu-przepracowalam cztery soboty,a wyplacone mam za dwie plus do tej pory nie wypłacono mi za sobote w lutym!stad moje pytanie-jakimi srodkami ja dysponuje,co moge zrobic zeby te ppieniadze odzyskac-mysle ze to kierownik nie podpisal godzin i nie przekazal do ksiegowej zeby wyslala do firmy outsortingowej bo za duze sa koszty,kilka osob w miesiacu nie dostanie wyplaconej pensji i juz mniejsze koszty,a zwodzi sie nas ze do dwudziestego -ktory wlasnie minal pieniadze beda wyplacone,
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 21 Maj 2013, 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle Pani zrozumiała. Na świadectwie pracy nie może być więcej niż 11 dni - bo tylko do tylu w tym roku miała Pani prawo. Urlop zaległy dotyczy zeszłego roku i to, że go w tym roku Pani wykorzystała, nie oznacza, że należy go umieścić na świadectwie pracy. Z urlopu z zeszłego roku pozostały Pani 3 dni (z 6 łącznie wykorzystała Pani 3), a urlop na żądanie z zeszłego roku stał się urlopem normalnym, do wykorzystania w tym roku. Na żądanie mogła Pani wykorzystać tylko urlop z tego roku (czyli z tegorocznej puli 11 dni zeszły te 3 dni, zostało Cool.
Pracodawca musi więc zapłacić Pani za 3 dni zaległego urlopu i 8 tegorocznego.

Co do sobót - proszę wezwać na piśmie firmę, która miała wypłacić wynagrodzenia do wypłaty, żądając też odsetek. Czy w tamtej firmie była to umowa o pracę czy inna forma zatrudnienia? Czy ma Pani dowody na to, że tam pracowała, wykazy godzin itp. i może je w formie kopii do tego pisma z wezwaniem dołączyć? Jak tak, to proszę przesłać wezwanie na piśmie wraz z załącznikami listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru bądź donieść pismo osobiście (w 2 egz. jedne dla Pani, jeden dla firmy, na Pani egz. proszę domagać się potwierdzenia odbioru).
Powrót do góry
anabana

PostWysłany: Wto, 21 Maj 2013, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,co do urlopu-teraz rozumiem,natomiast co do sobot-jedyne co mam to karte z nadgodzinami-ktora podpisałam i ktora ma kierownik,zostaje monitoring i kolezanki z ktorymi pracowałam,ale rozumiem ze musze droga oficjalna,czyli najpierw pismo do firmy outsortingowej a potem co?moge zgłosic np.do PIP ,mogę zadac odsetek jakichs?pozdrawiam
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 21 Maj 2013, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałam, że ma Pani domagać się odsetek na tym samym piśmie, na którym wezwie Pani firmę do zapłaty. PIP owszem, może Pani poprosić ich o interwencję.
Powrót do góry
anabana

PostWysłany: Wto, 21 Maj 2013, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,dziekuję za odpowiedz,bardzo mi Pani pomogła,pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracownika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: