Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Zaświadczenie o zatrudnieniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martha26

PostWysłany: Sro, 03 Lis 2010, 17:20    Temat postu: Zaświadczenie o zatrudnieniu Odpowiedz z cytatem

Witam,

przez 4,5 roku pracowałam w firmie na umowę zlecenie. Do moich obowiazków należało prowadzenie pełnej księgowości wspólnot, prowadzenie biura, współpraca z urzędami wszelkiego rodzaju, sprawozdania do US, koordynowanie prac innych księgowych, itd. Moja praca była kontrolowana przez szefa, co chwilę wymyślał mi co innego do roboty, robiłam tam wszystko. Włącznie ze sprzątaniem biura. Dostawałam przez 4 lata 5zł/h, potem podwyżka na 6. Pracowałam czasem po 16h (koniec roku rozliczeniowego), jeździłam z szefem (zarządca nieruchomości) na zebrania wspólnot, jak wyjeżdzaą na urlop to ja się zajomowałam firmę,jak była interwencja na wspólnocie ( 0 3 nad ranem potrafili mi zadzwonić) to musiałam się zebrać z łóżka i gnać na budynek, wzywając na własny koszt firmę, która się zajmowała awariami. Oczywiście za dodatkowe godziny pracy nie miałam zapłacone, bo po co.

Potrafiłam przez pół roku nie dostawać umów, wynagrodzenie było często wypłacane, jak suę upomniałam o nie, często było opóźnione, lub wypłacana w ratach bez wcześniejszego poinformowania mnie o tym. W marcu br. ni stąd ni zowąd szef przekazał informację, że nie stać go na więcej! niż 507zł brutto wynagrodzenia dla mnie miesięcznie, gdzie wykonywałam obowiązki zarządcy w tej firmie! zastosowałam dwu tyg. wypowiedzenie i się zwolniłam.

Broniłam się w lipcu. U nas w PUP jest oferta dla absolwentów tegorocznych na bezpłatne studia podyplomowe. Chciałam się zarejestrować do PUP, skorzystać z tego, lub z innych ofert. Miesiąc temu wystosowałam pismo do byłego pracodawcy, o wystawienie mi zaświadczenia o zatrudnieniu w jego firmie, z inf. od kiedy dokiedy, na jakim stanowisku, i jakie obowiązki do mnie należały. Do dzisiaj mi tego nie wystawią. Olewa mnie, umówiłam się z nim na wtorek, poszłam tam, to mnie nawet nie wpuścił do biura, trzymal mnie na korytarzu i powiedział, że jak będzie miał zaświadzczenie to mi powie o tym.

Zaznaczam, że wściekł się na wiadomość o tym, że się zwalniam. Prowadziłam mu cały interes przez prawie 5 lat. Groził,że nawet nie zapłaci za ostatni miesiąc pracy (zapłacił po miesiącu).

Czy on ma prawo się tak odgrywać na mnie? To zaświadczenie jest mi potrzebne do PUP w celu wykazania doświadczenia zawodow. Z powodu tego że byłam zatrudniona na umowę zlecenie nie mam prawa ubiegać się o świadectwo pracy, więc proszę go o zwykłe zaświadczenie.

Co mam zrobić? rozmawiałam z nim juś kilka razy i mnie lekceważy. Ja nie mogę się zarejestrować do PUP, szansa na studia podyplomowe też mi uciekla bo już miesiąc się proszę o zaświadcz.

CO mam zrobić? Sad

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
martha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro, 03 Lis 2010, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, ale raczej nie ma możliwości, aby wpłynąć na tego zleceniodawcę. Jeśli dobrowolnie nie wystawi zaświadczenia - prawnie raczej nie da się go zmusić. Jedyne dokumenty, jakie mogą być pomocne, to umowy zlecenia, zawierane w czasie wykonywania zlecenia, ewentualnie RMUA lub inne dokumenty poświadczające naliczanie i odprowadzanie składek na ZUS (o ile były).
Czy w PUP powiedzieli Pani, że ma dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu? (pomijam, że zlecenie nie jest "zatrudnieniem").
Powrót do góry
martha26

PostWysłany: Pią, 05 Lis 2010, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie były odciągane żadne składki za wyjątkiem zaliczki na podate i tyle.

Dzisiaj ex boss mi przekazał wiadomość, że mam sobie sama to napisać a on to tylko przekseruje na firmowy papier i podpisze się pod tym ( zwolnilam się i nie ma kto pism pisać bo nie wie jak pewnie...)

co mam zrobić, napisać sobie to sama czy on ma to zrobić?
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie, 07 Lis 2010, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli bardzo Pani zależy na tym zaświadczeniu to chyba logiczne jest, że należy napisać go samodzielnie i dać szefowi do podpisu. Inaczej może się Pani go nigdy nie doczekać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Umowa zlecenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: