Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Komisja w ZUS-ie i zwolnienie od psychiatry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ZUS i KRUS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annmar

PostWysłany: Pon, 19 Kwi 2010, 19:27    Temat postu: Komisja w ZUS-ie i zwolnienie od psychiatry Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie- od drugiej połowy stycznia w związku z bardzo ciężka atmosferą w miejscu pracy i pogarszającym się stanem zdrowia, pogłębiła się moja (stwierdzona) depresja, więc mój lekarz prowadzący zadecydował aby wysłać mnie na zwolnienie. Na dwóch kolejnych wizytach kontrolnych zwolnienie zostało przedłużone aż do końca kwietnia. W tym czasie (od początku zwolnienia) podjęłam leczenie psychoterapeutyczne. W moim przypadku występuje dodatkowy problem z innymi schorzeniami (polip w zatoce klinowej, tężyczka, niedoczynność tarczycy, torbiel retencyjna również w obszarze głowy). Na wszystkie wymienione choroby ciągle biorę lekarstwa i chodzę do rozmaitych lekarzy oraz przygotowuję się do operacji.
I teraz dostałam wezwanie na komisję do ZUS-u, na "badania, które przeprowadzi lekarz orzecznik Zakładu". I jestem zdenerwowana, bo co innego kiedy po wypadku samochodowym miałam pokazywać złamania, a co innego udowadniać teraz, że mam depresję. Boję się, że zostanę potraktowana jak potencjalny oszust, który nie chce wyzdrowieć, choć tak nie jest... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon, 19 Kwi 2010, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na komisję zgłosić sie trzeba, zabierając ze sobą historię choroby. Nie wiem jednak, o co chciała Pani zapytać?
Powrót do góry
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Wto, 20 Kwi 2010, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZUS nie będzie rozważał, czy jest pani chora, a na ile choroba nie pozwala pani pracować.
Proszę zabrać ze sobą posiadaną w domu dokumentację i mówić szczerze, co się dzieje.
Powrót do góry
korina29

PostWysłany: Wto, 04 Maj 2010, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM JA TEŻ DOSTAŁAM WEZWANIE DO ZUSU A OBAWIAM SIĘ ŻE BĘDZIE PROBLEM BO ZMIENIŁAM LEKARZA I DOSTAŁAM OD NIEGO ZWOLNIENIE WCZEŚNIEJ CHODZIŁAM PRYWATNIE ALE NIE STAĆ MNIE I DLATEGO POSZŁAM DO INNEGO I TERAZ MNIE WEZWALI BO TO 3 ZWOLNIENIE JAK MYŚLICIE MAM SIĘ CZEGO OBAWIAĆ ,JA NAPRAWDĘ JESTEM KŁĘBKIEM NERWÓW BO TEŻ MAM SYF W PRACY DODAM ŻE PRACUJE 15 LAT I TO MOJE PIERWSZE ZWOLNIENIA
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto, 04 Maj 2010, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę się nie bać. Zmiana lekarza, jak najbardziej uzasadniona względami finansowymi, nie powinna mieć wpływu na decyzje zusu. Przede wszystkim liczy się stan zdrowia i chęć leczenia, to co się dzieje w pracy może mieć wpływ na zdrowie, ale nie jest podstawą do zwolnienia lekarskiego. Jeśli więc zwolnienie zostało wystawione zasadnie, nic złego nie powinno się dziać.
Powrót do góry
korina29

PostWysłany: Wto, 04 Maj 2010, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIĘKI ZA WSPARCIE .NA KONTROLE IDE 13 DO TEGO CZASU NERWOWO SIĘ WYKOŃCZĘ POSZŁAM SIĘ LECZYĆ DO PSYCHIATRY I NA ROZMOWY DO PSYCHOLOGA BO SAMA NIE DAWAŁAM RADY BO CIĄGNIE SIĘ TO OD WRZEŚNIA A TERAZ ZUS I JAK TU SIĘ LECZYĆ W SPOKOJU A TAK BARDZO TEGO POTRZEBUJE ,JAKAŚ MASAKRA ŻEBY CZŁOWIEK BYŁ ZALEŻNY OD ZUSU, A I JESZCZE JEDNO DODAM ŻE NIE JESTEM NA WYPOWIEDZENIU Z PRACY BO NIEJEDNI UCIEKAJĄ W ZWOLNIENIE PRZED UTARTĄ ŚRODKÓW FINANSOWYCH
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ZUS i KRUS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: