Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Jak długo mozna chorowac na wypowiedzeniu??????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracodawcę
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia80

PostWysłany: Sro, 04 Cze 2008, 16:20    Temat postu: Jak długo mozna chorowac na wypowiedzeniu?????? Odpowiedz z cytatem

Witam z dniem 03.06.2008 dostałam wypowiedzenie umowy o prace.obowiazuje mnie 2 tyg.wypowiedzenie,czyli od 04.06.2008 mam 2 tyg.urlopu(wypowiedzenia).Wszystkie dokumenty o zwolnienie juz podpisałam.
1.czy w tym czasie moge dostarczyc zwolnienie lekarskie i zamienic urlop na chorobowe czy nie???i jak długo mogę przebywac na tym chorobowym ,czy obowiazuje jakis limit chorobowy jak sie jest na wypowiedzeniu ????
2.mam jeszcze nie wykorzystany cały urlop wypoczynkowy za ten rok ,czy firma musi mi zapłacic za całe 20 dni urlopu(tyle mi przysługuje) czy proporcjonalnie do przepracowanego okresu w tym roku(do 03.06.2008) czyli za połowe urlopu??
Jeszcze raz bardzo prosze Państwa o pomoc,z góry dziekuje.
Kasia :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Czw, 05 Cze 2008, 06:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można zamienić urlopu na zwolnienie chorobowe - no chyba, że się autentycznie zachoruje. Jeśli jest pani chora - nie ma limitu.

Jeżeli nie wykorzysta pani urlopu, firma zapłaci ekwiwalent proporcjonalnie - za te pół roku. Jeśli wykorzysta pani część - za pozostałe z tych 10 dni. Pozostałą część urlopu będzie można wykorzystać w następnej pracy.
Powrót do góry
kasia80

PostWysłany: Czw, 05 Cze 2008, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może źle sie wyraziłam pisząc "zamienić",ale chodziło mi tylko o to czy moge w trakcie wypowiedzenia przyniesc zwolnienie chorobowe,ale juz z tego co przeczytałam widzę ,że tak.Czy zakład pracy moze napisac w świadectwie pracy ze byłam na takim chorobowym ,czy nie ma takiego prawa???Poniewaz boje sie ,że to może mieć wpływ na znalezienie nowej pracy Confused Prosze o odpowiedź,Kasia Wink
Powrót do góry
midka
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią, 06 Cze 2008, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na świadectwie będą wymienione wszystkie okresy zwolnień lekarskich, także to podczas wypowiedzenia.
Powrót do góry
kasia80

PostWysłany: Sob, 07 Cze 2008, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jedno pytanie.czy pracodawca moze mnie zwolnic 3-go dnia miesiaca?????z tego co sie orientuje to wypowiada sie prace 15-go lub ostatniego dnia miesiaca Confused miałam normalną umowe o pracę na czas określony do 2011 roku.i nie wiem czy takie zwolnienie jest zgodne z prawem Question A jezeli nie jest zgodne ,to co ja w takim przypadku moge zrobic,udac sie gdzies do PIP-u???dziekuje za pomoc.pozdrawiam.Kasia Smile
Powrót do góry
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Sob, 07 Cze 2008, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy wypowiedzeniach liczonych w tygodniach wypowiada się umowę tak, by kończyła się w sobotę, w miesiącach - ostatniego dnia miesiąca.

Pracodawca wypowiedział umowę ze skutkiem na 3 dzień miesiąca czy 3go dnia poinformował? W tym drugim przypadku dolicza się tak, by były pełne 2 tygodnie, np. w tym miesiącu dwutygodniowe wypowiedzenie zaczęte 3.06 kończy się 21.06.
Powrót do góry
kasia80

PostWysłany: Sob, 07 Cze 2008, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam napisane; Z dniem 03.06.2008 wypowiadam pani umowe o prace z zachowaniem 2-tyg.wypowiedzwnia,który upłynie w dniu 21.06.2008.I na koncu pouczenie ze sie moge odwołac...itd
Tylko ,ze ja 3-go byłam jeszcze w pracy
I drugie pismo
Zwolnienie z obowiazku swiadczenia pracy

Proponuje pani 3 dni zwolnienia z obowiazku swiadczenia pracy w okresie od 18.06.2008 do 21.06.2008 z zachowaniem prawa do pełnego wynagrodzenia.

Czyli jednak to wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem???

Jezeli oni mnie wysłali na 2 tyg urlopu a ja zaniosłam zwolnienie to co z tym urlopem musza mi za niego zapłacic czy przechodzi do nastepnej pracy???
Powrót do góry
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Nie, 08 Cze 2008, 07:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko wygląda prawidłowo.
Dni urlopu pokrywające się ze zwolnieniem lekarskim będą niewykorzystane - należy się za nie ekwiwalent.
Powrót do góry
kasia80

PostWysłany: Nie, 08 Cze 2008, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję serdecznie za udzieloną mi poradę Very Happy
Pozdrawiam Kasia Wink
Powrót do góry
daissy

PostWysłany: Wto, 10 Cze 2008, 20:26    Temat postu: mam kilka pytań Odpowiedz z cytatem

Witam,

A co w przypadku, gdyby kolezanka przyniosla zwolnienie lekarskie o terminie dluższym niż dwa tgygodnie wypowiedzenia? Kto wtedy placi pracownikowi? Do 2 tyg. pracodawca, a potem ZUS? Jak dlugo? Ile?
Czy rozwiązanie umowy za porozumieniem stron ma wplyw na zasilek chorobowy?

Z gory dziękuję z odpowiedzi.

Ala
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Rozwiązanie umowy przez pracodawcę Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: