Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Co się liczy do stażu pracy?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tereskaa

PostWysłany: Sob, 21 Kwi 2007, 21:22    Temat postu: Co się liczy do stażu pracy? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Trochę szkół już mam za sobą i zastanawiam się czy lata w nich spędzone liczą się do stażu pracy. Moja droga wygląda tak: 3 lata szkoła zawodowa, 3 lata technikum dla dorosłych (o tym samym profilu co szkoła zawodowa), a teraz jestem na IV roku studiów. Czy zatem liczą mi się te szkoły do lat pracy a tym samym do pełnego wymiaru urlopu?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaggaak

PostWysłany: Wto, 24 Kwi 2007, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczy się odpowiednio :za szkołę zawodową- 3 lata
technikum- 5 lat
studia wyższe- 8 lat.
Przy czym okresy nauki nie sumują się do stażu.
Ponieważ masz ukończone technikum zalicza Ci się 5 lat do stażu pracy, 8 lat nabędziesz w momencie ukończenia studiów (chyba, że już masz licencjat- wtedy od razu 8 lat).
Powrót do góry
EP

PostWysłany: Pon, 11 Cze 2007, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chcę robić nowego tematu więc dopisuje sie do tego i również proszę o odpowiedź.
Szkołę średnią ukończyłam jednocześnie pracując. Czy do stażu dolicza mi się dodatkowe 4 lata za ukonczenie szkoły średniej?
Powrót do góry
aaggaak

PostWysłany: Wto, 12 Cze 2007, 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety tych okresów tez się nie sumuje. Wybiera się opcję korzystniejszą dla pracownika czyli albo pracę albo szkołę. Zazwyczaj wychodzi to tak, że wybiera się szkołę doliczając okres pracy, który przypadał poza nauką.
Powrót do góry
Szylusia

PostWysłany: Pon, 18 Cze 2007, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie bardzo podobne do powyzszych,ile lat liczy mi sie za nauke w liceum+2-letnie zaoczne studium hotelarstwa?
Oraz jak sie oblicza prace na umowe zlecenie(i czy sie liczy)oraz umowe na pol etatu?
dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
Powrót do góry
PiotrekNH

PostWysłany: Pią, 22 Cze 2007, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za naukę w szkole policealnej dolicza się do stażu 6 lat (pod warunkiem ukończenia kształcenia)
Umowa zlecenia nie liczy się do stażu.
Praca na pół etatu nie ma znaczenia przy obliczaniu stażu pracy, liczy się tak samo jak praca na pełnym etacie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kamiami

PostWysłany: Pią, 03 Sie 2007, 11:16    Temat postu: odbyty staż a staż pracy Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam takie małe pytanko. Zatrudniam osobe po studiach ze stażem pracy niewiele ponad rok. Oznacza to, że dwa lata pracy będzie miała za rok. Jednak wcześniej przez 7 miesięcy osoba ta odbywała staż z PUP. Czy ten staż również liczy sie jej do stażu pracy?
Dziękuje i pozdrawiam Wink)
Powrót do góry
fragila

PostWysłany: Pią, 03 Sie 2007, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staż z urzędu pracy nie wlicza się do stażu pracy ale liczy się go przy obliczniu wymiaru urlopu.
Powrót do góry
michal86

PostWysłany: Pią, 05 Paź 2007, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukończyłem 4 letnie technikum i chce podjąć 1 pracę. Technikum wlicza sie niby do stażu pracy. Jak się ma to później do urlopów?
Powrót do góry
basia22

PostWysłany: Sob, 19 Sty 2008, 21:05    Temat postu: czciałabym się dowiedzieć jak jest naliczany mój staż pracy Odpowiedz z cytatem

skończyłam liceum zawodowe o kierunku handlowiec, pozniej poszłam do technikum "STUDIUM" 2 letnie nastepnie w połowie tego studium rozpoczełam studia i jak na dzisiejszy dzień uczę się do obrony pracy dyplomowej kończe licencjata. jaki mam obliczyć sobie staż pracy i ile on na dzisiejszy dzień wynosi?
prosze o odpowiedź z góry dziękuję.
Powrót do góry
Diverka

PostWysłany: Wto, 22 Sty 2008, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal86 napisał:
Ukończyłem 4 letnie technikum i chce podjąć 1 pracę. Technikum wlicza sie niby do stażu pracy. Jak się ma to później do urlopów?

Na razie ma się nijak, bo obecnie jesteś w stawce 20 dni na rok, a dopiero po ukończeniu 10 lat pracy (do tych lat pracy wlicza się również właśnie technikum) przejdziesz na stawkę 26 dni.Także jeszcze trochę musisz popracować... Cool [/code]
Powrót do góry
Diverka

PostWysłany: Wto, 22 Sty 2008, 10:05    Temat postu: Re: czciałabym się dowiedzieć jak jest naliczany mój staż pr Odpowiedz z cytatem

basia22 napisał:
skończyłam liceum zawodowe o kierunku handlowiec, pozniej poszłam do technikum "STUDIUM" 2 letnie nastepnie w połowie tego studium rozpoczełam studia i jak na dzisiejszy dzień uczę się do obrony pracy dyplomowej kończe licencjata. jaki mam obliczyć sobie staż pracy i ile on na dzisiejszy dzień wynosi?
prosze o odpowiedź z góry dziękuję.

Póki co masz tak jakby przepracowane 5 lat, skończysz licencjat będziesz miała 8 lat. Cool
Powrót do góry
siobhan12

PostWysłany: Pon, 12 Maj 2008, 19:21    Temat postu: Staż pracy na moją korzyść? Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanie dotyczące sumowania się stażu pracy.
Ukończyłam szkołę średnią i studia. W 2007 r. w kwietniu zakończyłam zajęcia w szkole wyższej. Obroniłam się 7 lipca 2007 roku a legitymację studencją oddałam ok. miesiąc po obronie. 1 czerwca 2007 podjęłam pracę na umowę o pracę (zatrudnienie trwało zaledwie 3 miesiące).
Moje pytanie brzmi: Do którego momentu byłam studentem i czy pracodawca może czy powinien liczyć w moim przypadku do stażu pracy korzystniejsze dla mnie 8 lat z tytułu studiów?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Diverka

PostWysłany: Pon, 12 Maj 2008, 22:52    Temat postu: Re: Staż pracy na moją korzyść? Odpowiedz z cytatem

siobhan12 napisał:
Witam,

Mam pytanie dotyczące sumowania się stażu pracy.
Ukończyłam szkołę średnią i studia. W 2007 r. w kwietniu zakończyłam zajęcia w szkole wyższej. Obroniłam się 7 lipca 2007 roku a legitymację studencją oddałam ok. miesiąc po obronie. 1 czerwca 2007 podjęłam pracę na umowę o pracę (zatrudnienie trwało zaledwie 3 miesiące).
Moje pytanie brzmi: Do którego momentu byłam studentem i czy pracodawca może czy powinien liczyć w moim przypadku do stażu pracy korzystniejsze dla mnie 8 lat z tytułu studiów?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tu usłyszysz wiele sprzecznych decyzji odnośnie "ukończenia" studiów. Większość z nich będzie mówić o tym, że za dzień ukończenia studiów uważa się dzień obrony pracy magisterskiej i otrzymania dyplomu. Oczywiście pracodawca musi policzyć to, co jest dla Ciebie korzystniejsze, czyli 8 lat stażu masz na pewno (właśnie za szkołę wyższą) i te nie całe 2 miesiące za pracy.
Spotkałam się jednak z prawnikiem, który udowodnił, iż po ukończeniu zajęć na uczelni nie "uczył się" (obronił się rok później) i w jego przypadku za czas ukończenia studiów zaliczono mu dzień ostatnich zajęć na uczelni. To jednak nieliczny przypadek i generalnie za dzień ukończenia studiów uznaje się właśnie dzień obrony.
Powrót do góry
Czuwaj1918

PostWysłany: Sro, 28 Maj 2008, 14:36    Temat postu: ... 26 dni urlopu? Odpowiedz z cytatem

Moja sytuacja jest taka:

- w 2004 roku rozpocząłem naukę w szkole policealnej, ktorą ukończyłem w roku 2006. W tydzień po ukończeniu szkoły policealnej (1 lipca 2006) poszedłem do pierwszej pracy. Najpierw umowa na okres próbny, czyli 3 miesiące, a następnie umowa na okres 3 lat (czyli od 1 października 2006).
Czyli za ten okres nauki z tego co się orientuję należy mi się 6 lat stażu pracy, czyli nadal 20 dni urlopu, ale...

- również w 2004 roku rozpocząłem naukę na studiach wyższych I stopnia (oczywiście na tym samym kierunku co szkoła policealna), którą skończyłem w roku 2007 obroną pracy dyplomowej. Czyli w tym momencie nabyłem prawo do posiadania 8 lat stażu pracy.

1 lipca 2008 roku minie mi "faktycznie" 2 lata przepracowane w tej samej pracy.

I tu kieruje swoje pytanie do znawców tematu:
Czyli skoro kończąc studia licencjackie w 2007r. nabyłem prawo do zaliczenia na mój poczet 8 lat stażu pracy, a 1 lipca minie mi 2 lata "faktycznej" pracy, co daje łącznie 10 lat pracy, to czy z dniem 1 lipca nabywam prawo do 26 dni urlopu ?

==============================================

Nie chce rozmywać tematu, ale mam jeszcze inne pytania związane ze studiami i pracą, jeśli ktoś by znał na nie konkretną odpowiedź to proszę na PW lub e-mail CFP@poczta.onet.pl

Ukończyłem szkołę policealną na kierunku Ratwonik medyczny, równolegle (na tym samym kierunku) rozpocząłem studia wyższe I stopnia w roku roczpoczęcia szkoły policealnej. W podaniu o pracę złożyłem na początku dyplom ze szkoły policealnej, a natępnie po skończeniu studiów dołączyłem do kadr dyplom licencjata. Pracuję w szpitalu niezmiennie od prawie 2 lat w oddziale ratunkowym jako ratownik med. Oprócz uścisku dłoni kadrowej i słów uznania Laughing żadnych innych korzyści z tytułu skończenia licencjata nie mam. Wiele osób mi podpowiada, że mój zakład dostaje tam jakieś pieniądze za ów licencjat, jako że w ten sposób zdobywa więcej punktów za podwyższenie kwalifikacji zawodowej pracowników. Ja osobiście żadnych korzyści z tego tytułu nie mam, a w kadrach mi mówią, że to nie jest prawdą. Czyli mam rozumieć, że 3 lata jazdy na studia, stracony czas i pieniądze zostały wyrzucone w błoto ?!? Czyli nie mam prawa ubiegać się o jakiekolwiek podwyżki czy premię z tytulu podwyższenia kwalifikacji zawodowych ?!? Proszę o odpowiedź i z góry ślicznie dziękuję. Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Urlop następny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: