Serwis prawo-pracy.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Ciągłość zwolnienia lekarskiego...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ZUS i KRUS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mathi

PostWysłany: Pon, 14 Lip 2008, 14:26    Temat postu: Ciągłość zwolnienia lekarskiego... Odpowiedz z cytatem

Witam,

Z dniem 30.04.2008 rozwiązała zostala moja umowa o prace za porozumieniem stron. Od dnia 25.04.2008 do 30.04.2008 przebywalem w szpitalu i od 25.04 bylem na zwolnieniu lekarskim do 31.05.2008. Przed koncem zwolnienia (chyba 30.05) udalem sie do tego samego szpitala na kontrole i okazlo sie, ze jeszcze nie do konca jest dobrze, ale dzis nie mogą mi wystawic kontynuacji zwolnienia, ponieważ moje trwa do 31.05, a 1.06 to niedziela - dzien wolny od pracy, wiec nastepne zwolnienie bede mial od 2.06.2008...
Dzis dostalem informacje z ZUS, że świadczenie nie będzie wypłącone, ponieważ nie bylo ciągłości zwolnienia.

Prosze mi powiedzieć, że da się to jakoś naprawić...

Z góry bardzo dziekuje

pozdr
MC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
holman

PostWysłany: Czw, 17 Lip 2008, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudna sprawa ale należałoby się zwrócić do tego szpitala
lekarz popełnił poważny błąd, a Pan dał się "oszukać" - w niedzielę był Pan niezdolny do pracy tak samo jak w inny dzień, a tylko tego dotyczy zaświadczenie lekarskie
tłumaczenie lekarza to skandaliczna nieznajomość prawa - lekarz nie ma prawa oceniać, który dzień będzie dla pracownika dniem pracy, bo o tym decyduje pracodawca - lekarz ocenia tylko stan zdrowia pacjenta
Powrót do góry
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Pią, 18 Lip 2008, 08:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdą jest, że rozważania o tym, który dzień jest wolny od pracy, nie należą do lekarza, jednak jeśli rzeczywiście wizyta w szpitalu odbyła się 30.05, lekarz nie miał prawa wystawic zwolnienia - ma prawo wystawić do 3 dni wstecz i 1 dnia naprzód - czyli mógłby wystawić zwolnienie od 31.05, ale wtedy jeszcz trwało poprzednie.
Należało 2.06 zgłosić się do lekarza (choćby rodzinnego, z dokumentacją ze szpitala) - wtedy lekarz mógł wypisać zwolnienie od 1.06.
Teraz już raczej nie ma tego jak wstecznie poprawić.
Powrót do góry
altra
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pią, 18 Lip 2008, 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annags napisał:
jeśli rzeczywiście wizyta w szpitalu odbyła się 30.05, lekarz nie miał prawa wystawic zwolnienia - ma prawo wystawić do 3 dni wstecz i 1 dnia naprzód - czyli mógłby wystawić zwolnienie od 31.05, ale wtedy jeszcz trwało poprzednie.

Skoro tak nie widze najmniejszego problemu w wystawieniu zwolnienia od 31.05, to ze pierwszy dzien sie pokrywa to zaden problem, mialby placone od 01.06...

Ostatnio zmieniony przez altra dnia Pią, 18 Lip 2008, 11:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mathi

PostWysłany: Pią, 18 Lip 2008, 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylem wczoraj w ZUSie i o dziwo, bardzo mila Pani powiedziala "...no niestety, bardzo mi przykro. ale dzis nic nie zalatwimy b nie ma juz nikogo w archiwum..." Smile
Powiedziala, ze musze przyjsc przed 15.00 wtedy wyciągną moje zwolnienie, a ja mam z tym zwolnieniem isc do szpitala i lekarz powinien zrobic korekte mojego zwolnienia...
Jesli Pani w ZUSie nie widzi w tym problemu to moze lekarz tez nie bedzie widzial i jednak uda mi sie wywalczyc te pieniadze Smile
Zobaczymy - dam znac co tego wyszlo.

Pozdr
MC
Powrót do góry
altra
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pią, 18 Lip 2008, 09:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia! W sumie fakt, z tego co kojarze nie ma terminu do ktorego mozna sie ubiegac o korekte zwolnienia, byle lekarz na urlopnie nie byl... Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
holman

PostWysłany: Pią, 18 Lip 2008, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annags napisał:
Prawdą jest, że rozważania o tym, który dzień jest wolny od pracy, nie należą do lekarza, jednak jeśli rzeczywiście wizyta w szpitalu odbyła się 30.05, lekarz nie miał prawa wystawic zwolnienia - ma prawo wystawić do 3 dni wstecz i 1 dnia naprzód - czyli mógłby wystawić zwolnienie od 31.05, ale wtedy jeszcz trwało poprzednie.

tego nie zauwazylem - przepraszam - to podwojnie swiadczy zle o tym lekarzu skoro wystawil zaswiadczenie 3 dni naprzod !
Powrót do góry
annags
Doradca
Doradca

PostWysłany: Pią, 18 Lip 2008, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam przy sobie przepisów, więc opieram się tylko na tym, co pamiętam ze szkolenia i z praktyki - zwolnienia nie mogą się pokrywać.
Skąd masz informację, że można?
Holman - wystawił, czy powiedział, że będzie wystawione? Jest forma "będę miał" a nie "dostałem"... W sumie... tak czy siak lekarz niedouczony -> najlepiej zgłosić do ZUSu, wyciągną konsekwencje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> ZUS i KRUS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: